Új lendület a vidéki vállalkozásoknak: kamatmentes hitellel segít a kormány
Július 15-től új lehetőséggel bővült a KKV Technológia Plusz Hitelprogram: immár kamatmentes forgóeszközhitel is elérhető a mikro- és kisvállalkozások számára. A 70 milliárd forintos keretösszegből akár 20 millió forint összegű, előlegként folyósított hitel is igényelhető, amelyet legfeljebb 6 éves futamidővel, kamatmentesen vehetnek fel a cégek.
Az új konstrukció célja, hogy enyhítse a kisvállalkozások likviditási terheit és stabil működési hátteret biztosítson számukra. A hitel felhasználható bérköltségek, rezsiszámlák vagy készletbeszerzés finanszírozására – azaz minden olyan kiadásra, amely a napi üzletmenethez szükséges.
A leginkább rászoruló régiók kerülnek fókuszba
A gazdaságfejlesztési célokat szolgáló program kiemelten támogatja a leghátrányosabb helyzetű térségeket: a keret 65 százaléka a Dél-Alföld, Dél-Dunántúl, Észak-Alföld és Észak-Magyarország régióiban működő vállalkozásokhoz kerülhet. Emellett a hátrányos helyzetű településeken működő cégek is előnyt élveznek.
Az igénylési feltételek egyszerűek: a hitel a vidéken működő, 50 főnél kevesebbet foglalkoztató vállalkozások számára érhető el, amennyiben rendelkeznek legalább egy lezárt üzleti évvel. A minimum hitelösszeg 1 millió, a maximum 20 millió forint, és az igénylések 2025. december 31-ig nyújthatók be az MFB partnereinél (Gránit Bank, MBH Bank, OTP vállalati MFB Pont Plusz hálózat).
Beruházási és működési célokra is van forrás
A most bevezetett forgóeszközhitel a már korábban elindított KKV Technológia Plusz Hitelprogram része, amely összesen 155 milliárd forintos keretösszeggel támogatja a vállalkozásokat. Ebből 85 milliárd forint beruházási hitelekre, 70 milliárd pedig forgóeszköz-finanszírozásra fordítható.
„A célunk, hogy a magyar vállalkozásoknál maradjanak a fejlesztési források, ne más országban – például Ukrajnában – hasznosuljanak”
– hangsúlyozta a Nemzetgazdasági Minisztérium. Szabados Richárd, a kis- és középvállalkozások fejlesztéséért és technológiáért felelős államtitkár hozzátette: az új lehetőség stabil működést és növekedési alapot kínál a cégeknek, különösen a vidéki térségekben.
Több ezer cég juthat forráshoz
A várakozások szerint 4000–4500 hazai mikro- és kisvállalkozás élhet a kamatmentes hitel lehetőségével, amelyet egy összegben, előlegként folyósítanak. Az elszámolásra 12 hónap áll rendelkezésre, ami tervezhető, rugalmas felhasználást tesz lehetővé.
A kormány reményei szerint a program hozzájárul a hazai kisvállalkozások termelékenységének és versenyképességének javításához – különösen ott, ahol a gazdasági élénkítés a legnagyobb hatással bírhat.
Kapcsolódó cikkeink
A családi vállalatok soha nem látott mértékben fektetnek hangsúlyt az innovációra
Az innováció vezető szerepet kap a családi vállalkozások életében a…
Tovább olvasom >Fejlesztésben látják a jövőt a hazai KKV-k
A cégek döntő többsége vágyik rá, és tervez a technológiai…
Tovább olvasom >Több mint ezer vállalkozás kapta meg a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” vouchert
Újabb siker a Demján Sándor Programban: az ezredik vállalkozás is…
Tovább olvasom >További cikkeink
Nagy áremelési hullám várható a kereskedelemben
2025 első felében általánosan csökkenő áremelési szándékokat tapasztalt a GKI…
Tovább olvasom >A gyerekek jövője most a tét – 198 Tesco-üzletben lehet szavazni
Országszerte 198 Tesco üzletben szavazhatnak a vásárlók elsősorban gyerekeket és…
Tovább olvasom >Az infláció az eurózónában 2 százalékra, az EU-ban 2,3 százalékra gyorsult éves szinten
Gyorsult az infláció növekedése az euróövezetben és az Európai Unióban…
Tovább olvasom >