Új konzervdobozgyárat épít Tatabányán a spanyol tulajdonú cég
A spanyol tulajdonú Mivisa Hungary Kft. a Tatabánya-Környei Ipari Parkban építi meg új magyarországi üzemét, ahol konzervdobozokat gyártanak majd; a beruházás negyven embernek ad munkát – tájékoztatott közös sajtóközleményben a tatabányai és környei polgármester.
A vállalat a napokban beadta az üzem építési engedélyét, a 2012 januári indulás után naponta 1 millió doboz fogja elhagyni a gyártósort – mondta el Schmidt Csaba (Fidesz), Tatabánya polgármestere. Beke László, független környei polgármester tájékoztatása szerint a Tatabányával közös ipari park hat hektáros környei részén épül fel az üzem, 20.000 négyzetméteren.
A spanyol Mivisa fémből készült élelmiszeripari csomagolóanyagok előállításával foglalkozik. Termékei között megtalálhatók a konzervdobozok, a nyitófüles- és visszazárható doboztetők, illetve a lecsavarható fémkupakok. A vállalat a nyitófüles konzervdoboz-tetők előállításában világelső, ebből a termékükből évente több mint 6 milliárd darabot gyártanak. A cégnek Spanyolországban 6, Marokkóban, Hollandiában és Magyarországon pedig 1-1 üzeme van,Debrecenben, ahol közel 20 főt foglalkoztatnak. A Mivisa 2010-es árbevétele mintegy 520 millió euró volt – közli az MTI.
Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
Közeleg a Lidl Balaton-átúszás
A jövő héten, július 26-án rendezik a 43. Lidl Balaton-átúszást,…
Tovább olvasom >Tudatos táplálkozás – az okos döntések számítanak, nem a szigorú szabályok
Továbbra sem érzik a fogyasztók, hogy enyhülne rajtuk a magas…
Tovább olvasom >A gyerekek jövője most a tét – 198 Tesco-üzletben lehet szavazni
Országszerte 198 Tesco üzletben szavazhatnak a vásárlók elsősorban gyerekeket és…
Tovább olvasom >