Új intézkedések a madárinfluenza miatt Magyarországon
A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) Bács-Kiskun és Csongrád megye után Békés megye azon területein is elrendelte a baromfiállományok szűrését, amelyek nem állnak korlátozás alatt. Az intézkedés elsődleges célja a betegség továbbterjedésének megakadályozása.
A Nébih 2020. március 27-én Bács-Kiskun és Csongrád megye korlátozás alatt nem álló területein elrendelte a baromfiállományok szűrését a madárinfluenza vírus terjedésének megakadályozása érdekében – írja a Nébih. Tekintettel arra, hogy a betegség azóta Békés megyében is megjelent, az intézkedés május 4-től kezdődően ennek a megyének a korlátozással nem érintett területein is életbe lépett.
A továbbiakban ezekről a területekről az ország bármely részébe irányuló kiszállításokat – függetlenül attól, hogy a szállítás azonnali vágás vagy továbbtartás céljából történik – tamponvizsgálatnak kell megelőznie. A mintát (30 db kloáka tampon, állami költségre) a tervezett szállítást megelőző 48 órán belül kell levenni. A szállítmány elindításához azonban nem kell megvárni a laboreredményt, amennyiben a szállítást megelőző klinikai vizsgálat kedvező eredménnyel zárult. Az intézkedés a naposbaromfi-kihelyezésekre nem vonatozik. A szűrés – kiegészítve a korlátozás alatti területeken előírt kötelező vizsgálatokat – kulcsfontosságú eszköz a madárinfluenza továbbterjedésének megakadályozásában.
Kapcsolódó cikkeink
Fókuszban a vetőmag-mintavétel: tréningnapot tartott a VSZT és a Nébih
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >Fókuszban a vetőmag-mintavétel: tréningnapot tartott a VSZT és a Nébih
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >A kertészkedés újra a mindennapok része lehet – elindult a Kertművelő, a Nébih új kertészeti programja
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >További cikkeink
Nagy István: a kormány célja, hogy tovább erősítse a magyar agrárium versenyképességét, és biztos alapokra helyezze a hazai mezőgazdaság jövőjét
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >EY: Nőtt az aktivitás, mégis jelentősen csökkent a magyar vállalatfelvásárlási piac értéke
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >Sikeresen zárult az ENAG a női agrárvállalkozók fejlesztéséért innovációs bootcamp Magyarországon
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >


