Új információkhoz juthatnak a gazdák a KAP honlapján
A 2024. évre vonatkozó aktuális tudnivalókkal bővült az Agrárminisztérium KAP honlapján a terület- és állatalapú közvetlen támogatásokhoz kapcsolódó és a jövőben is folyamatosan bővülő, frissülő Gyakran Ismételt Kérdések (GYIK) tájékoztatási forma. A feltételesség, az Agro-ökológiai Program, a termeléshez kötött támogatások és a fiatal gazda többlettámogatás feltételeinek teljesítéséhez kapcsolódóan felmerülő kérdések, gyakorlati információk minden gazdálkodónak fontosak.
Az Agrárminisztérium tájékoztatja a gazdálkodókat, tanácsadókat és falugazdászokat, hogy ugyan a 2024-es évre vonatkozóan a kérelembenyújtási időszak június 10-ével lezárult, de a GYIK-ben található információk szerepe nem pusztán a kérelmezés folyamatában, hanem kifejezetten az év folyamán történő teljesítés során is rendkívül fontosak lehetnek.
Az Agro-ökológiai Programban résztvevő gazdálkodók számára különösen hasznos a kérdés-válasz párok megismerése, hiszen az ezekből nyerhető tudnivalók hatékonyan segítik, hogy az érintettek jogszabályokban előírtak szerint tudják betartani a jogosultsági kritériumokat, biztosítva ezzel a feltételek teljesülését.
A 2023 és 2027 közötti Közös Agrárpolitika minden magyar gazdálkodó számára biztosítja a fejlesztés lehetőségét, és megteremti a feltételeket a fenntartható termelési gyakorlatok kialakításához. Annak érdekében, hogy minden termelő eredményesen tudjon részt venni az elérhető támogatási programokban, az Agrárminisztérium kiemelt feladatának tekinti a folyamatos és pontos tájékoztatást a megfeleléshez szükséges tudnivalókról. A tárca felhívja a figyelmet, hogy a gazdálkodóknak rendszeresen érdemes áttekinteni az Agrárminisztérium KAP honlapjának főoldalán található GYIK menüpontját, melyet a https://kap.gov.hu/gyik linken érhetnek el.
AM
Kapcsolódó cikkeink
Rendszeres vakcinázást javasolnak a szakértők a lóherpesz ellen
Rendszeres vakcinázást javasolnak a lóherpesz ellen az Állatorvostudományi Egyetem szerdai…
Tovább olvasom >Uniós biztos: az Európai Bizottság mezőgazdasági és élelmiszeripari ütemterve garantálja az EU élelmiszerbiztonságát
Az Európai Bizottság által februárban elfogadott mezőgazdasági és élelmiszeripari ütemterv…
Tovább olvasom >Agrometeorológia: a jövő héten visszatérnek az éjszakai fagyok
A hét végéig még további kiadós eső várható, így folytatódik…
Tovább olvasom >További cikkeink
Orbán Viktor a Kossuth Rádióban: a kereskedők 10 százaléknál többet nem rakhatnak rá a beszerzési árra
Március közepétől a kormány 10 százalékban maximalizálja az árrést 30…
Tovább olvasom >GKI Elemzés: Miért drágulnak folyamatosan az élelmiszerek?
Az elmúlt időszakban kiemelt figyelmet kapott az alapvető élelmiszerek –…
Tovább olvasom >Online is megugrott az élelmiszer-vásárlás karácsony előtt
A karácsonyi készülődés határozta meg a Kifli.hu online szupermarket forgalmát…
Tovább olvasom >