Új gyógyszálloda épült Siófokon
Új, 13 szobás, négycsillagos ayurvédikus gyógy- és wellness szállodát adtak át Siófokon pénteken, ami a már meglévő Calendula gyógyszálló bővítéseként, több mint 735 millió forint ráfordítással, 515 millió forint uniós támogatással épült meg.
„Ez a beruházás egy ékkő, ilyen fejlesztésekre van szükség ahhoz, hogy 2020-ra Magyarország nemzetközi szinten meghatározó egészségturisztikai desztinációvá váljon” – mondta Csepereghy Nándor helyettes államtitkár az átadó ünnepségén.
Hozzátette, hogy az új uniós fejlesztési ciklusban várhatóan 300-500 milliárd forintnyi támogatási keret jut majd egészségturisztikai fejlesztésekre, ami fontos ága a GDP tíz százalékát adó turizmusnak. A Balatonon, mint az ország egyik legjelentősebb turisztikai területén azért is kiemelt jelentőségűek a siófoki szállodához hasonló beruházások, mert az új munkahelyek teremtése mellett hozzájárulnak az idegenforgalmi szezon meghosszabbításához is.
Az Új Széchenyi Terv keretében, az „Egészségügyi turizmus szolgáltatásainak fejlesztése a konvergencia régiókban” című pályázati kiíráson a Viola 30 Kft. 515 millió forint uniós támogatást nyert a Calendula gyógyszálló bővítésére egy új épülettel.
Az új épületnek köszönhetően 26 szállodai férőhellyel, valamint több tucatnyi egészségügyi és turisztikai szolgáltatással bővült a gyógyszálló kapacitása és a kínálata.
Kialakítottak benne egyebek közt 7, korszerű eszközparkkal rendelkező orvosi szobát és vizsgálót, 10 terápiás célokra alkalmas masszázs helyiséget, 5 gyógykezelésekre szolgáló gőzkabint, jógateremet, vízitornára alkalmas temperált vizű kültéri medencét és egyéb kiszolgáló helyiségeket. Az új épület a legkorszerűbb építészeti megoldások és innovatív technikák mellett megújuló energiát alkalmaz.
A beruházással 20 munkahelyet őriztek meg és 21 újat teremtettek. (MTI)
Kapcsolódó cikkeink
Jövőálló bor a Balaton-felvidékről
A klímaváltozás és a növényvédelmi szigorítások közepette egyre több szőlészet…
Tovább olvasom >UNESCO-busz néven indult szászföldi látnivalókat összekötő turistajárat Erdélyben
UNESCO-busz néven indított szászföldi látnivalókat érintő turistajáratot Erdélyben egy turisztikai…
Tovább olvasom >A fenntartható turizmus fejlesztését segítő uniós program indult Szegeden
A fenntartható turizmus fejlesztését segítő, 2,5 millió eurós (mintegy egymilliárd…
Tovább olvasom >További cikkeink
Tízmillió forint összdíjazású pályázatot hirdet Tokaj
Tízmillió forint összdíjazású művészeti pályázatot hirdet Tokaj a világörökségi borvidék…
Tovább olvasom >Hő a mélyből: kiaknázatlan kincs a magyar geotermia
Bár Magyarország kiváló geotermikus adottságokkal rendelkezik, a termálhő jelenleg csak…
Tovább olvasom >