Ugyanannyit tévézünk, de több reklámot nézünk
2021-ben a teljes népesség naponta átlagosan 4 óra 54 percet töltött a tévékészülékek előtt, ez mindössze 1 perccel volt kevesebb, mint az egy évvel korábbi tévénézési idő, publikálta a Nielsen Közönségmérés legfrissebb felmérését. Az egymáshoz hasonló tévénézési időből viszont a reklámok megtekintése már jelentősen több időt jelentett 2021-ben, mint 2020-ban: míg 2021-ben naponta átlagosan 35,6 percnyi reklámot látott a magyar lakosság, addig 2020-ban ez az idő csak 32,5 perc volt.
Csatornatípusok szerint 2021-ben az általános szórakoztató csatornák közönségaránya 38,7% volt, melyhez a műsoridejük több mint felében sorozatokat sugárzó „sorozatcsatornák” további 9,1%-kal járultak hozzá. A filmcsatornák 10,8%-ban, a hírcsatornák pedig 7,5%-ban részesedtek a tévénézési időből.
Nőtt a tévénéző közönségen belül az otthoni internethasználók aránya: 2021-ben már az érintettek 74%-a használt otthoni internetet, míg 2020-ban ez az arány 71% volt.
Tavaly a 4 éves és annál idősebb magyar lakosság tagjai közül naponta átlagosan 6,3 millió embert ért el legalább egy percre a televíziós adás, és közülük 5,7 millióan láttak legalább egy hirdetést. Egy átlagos néző naponta 142 db reklámfilmmel találkozott tévénézés közben, ez 15-tel több, mint egy évvel korábban.
A Nielsen Közönségmérés adatai alapján az elmúlt öt évben – 2020 kivételével – folyamatosan és dinamikusan nőtt a televíziós reklámok megjelenésszáma. A reklámszpotok átlagos hossza 23 másodperc volt, és egy reklámblokk átlagosan 11 szpotot tartalmazott.
Az elmúlt esztendőben 505 hirdető reklámozott mintegy 1009 márkát 7502 féle különböző reklámfilmben, amelyek közül 6480 volt teljesen új hirdetés, azaz olyan, amely először 2021 során került képernyőre.
A legtöbb hirdetés a „Gyógyhatású készítmények” szektorba tartozott (3822 ezer db), ezt követte a „Kereskedelem” (3542 ezer db) és az „Élelmiszer” (2191 ezer db). Ez a három szektor tette ki a megjelenések 61%-át. A leggyakrabban hirdetett termékosztály az „Élelmiszer-kereskedelem” (931 ezer db) volt, ezt követte a „Hipermarket” (739 ezer db) és az „Egyéb gyógyhatású készítmény” (694 ezer db). //
Kapcsolódó cikkeink
Elkészült az MHC Mobility 2025-ös Országos Flottafelmérése a legfontosabb iparági trendekről és a vállalatokat érintő kihívásokról
Az MHC Mobility által végzett friss Országos Flottafelmérés kimutatta, hogy…
Tovább olvasom >Az amerikai vásárlók 8%-kal nagyobb élelmiszer-kiadásra számítanak idén nyáron
A KPMG friss felmérése szerint a fogyasztók úgy látják, átlagosan…
Tovább olvasom >Megadealek kora
Bár az ügyletszám 17%-kal csökkent, de a nagy értékű vállalat-adásvételi…
Tovább olvasom >További cikkeink
Amikor a mesterséges intelligencia segít a klímavédelemben
Valódi vállalásokkal valódi hatást érhetünk el a természet- és klímavédelemben…
Tovább olvasom >Nagy Márton: nagy az esélye az árréscsökkentés fenntartásának
Nagy esélye van annak, hogy az árréscsökkentési intézkedést nem vezetik…
Tovább olvasom >A magyar mellett a szlovák malomiparosok is elutasítják a rovarokat az élelmiszerekben
A Szlovák Malomipari Szövetség csatlakozott a hazai pékek kezdeményezéséhez, és…
Tovább olvasom >