Úgy tűnik, a kajszi és őszibarack ültetvények megúszták az idei fagyhullámokat!
Az idei év rendkívül korán érkező gyümölcsfák virágzása meglepő fordulatot hozott a magyar baracktermelők számára. Április második felére a virágzás már majdnem teljesen lezárult az országban.

(Fotó: Pixabay)
Apáti Ferenc, a FruitVeB elnöke az Agrárszektornak kiemelte, hogy a hideg időjárás ellenére az ültetvények sikeresen átvészelték a tavaszi hidegeket, és a kajszi és az őszibarack esetében kiváló terméskötődésről számoltak be. A gyümölcsök mérete azonban még a hűvös idő miatt változhat.
Az idei tavasz korábbi és enyhébb volt, mint az elmúlt évek átlaga, ami az agrárgazdaságban is érezhető volt
Az enyhe téli időjárás nem okozott közvetlenül gondot vagy kárt, viszont a korai vegetáció és virágzás növelte a fagykár kockázatát, különösen a nyitott virágok és kisgyümölcsök esetében. A fagyveszélyes időszak márciustól május közepéig tart, és Magyarországon már két fagyhullám volt az idényben. A kajsziban és az őszibarackban leginkább lokális fagykárok észlelhetőek, de országos viszonylatban nincsenek drasztikus károk.
A nedvesebb időjárás nagyon jól jött a talajnak, amely az elmúlt két hónap aszályos időszakát követte
A hideg időjárás viszont némi aggodalmat kelt, különösen az éjszakai fagyok miatt, amelyek a virágzás idején jelentős károkat okozhatnak. A hűvös időjárás 7-10 napig, április végéig is velünk maradhat, ami további kihívásokat jelent a termelők számára. Bár a magyar baracktermelés jelenlegi állapota kedvezőnek mondható, a kockázatok fennmaradnak, a termelők pedig reménykedhetnek a kedvező időjárásban és a bőséges termésben. A következő hetek alatt kiderül, hogy hogyan alakulnak a virágzás és a termés, de egyelőre nincs ok a panaszra a magyar gyümölcstermelőknek.
Agrárszektor
Kapcsolódó cikkeink
AM: rekordösszegű agrártámogatások erősítik a magyar gazdákat
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >Terméskieséshez vezethet, ha a gazdák túl takarékos üzemmódra váltanak
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >Elkötelezettek vagyunk a szőlő- és borágazat támogatásában
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >További cikkeink
Sentix: romlott a befektetői hangulat az euróövezetben márciusban
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >Új trend az online vásárlásban: később fizetnek a magyarok
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >Élelmiszergyártók és -kereskedők számára hirdet digitalizációs versenyt a NAK
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >


