Turizmus Világnapja és Kutatók Éjszakája: Különleges programokkal várja az érdeklődőket a METU
Szeptember 27-én a Budapesti Metropolitan Egyetem (METU) izgalmas programokkal várja a látogatókat, hiszen idén egyszerre ünneplik a turizmus világnapját és a Kutatók Éjszakájának első napját. A rendezvénysorozat célja, hogy a résztvevők közelebb kerüljenek a világ turisztikai desztinációihoz és a tudatos utazáshoz.

A cél a tudatos utazás
Az eseményen a METU Nagy Lajos király úti kampuszán délutántól késő estig tartó előadásokon vehetnek részt az érdeklődők. A látogatók különböző desztinációkról szóló, személyes élménybeszámolókat hallgathatnak meg, amelyek India, Vietnám, Madagaszkár, Dubai, Barcelona, Róma, Bulgária, Tokaj-Hegyalja és a Balaton-Felvidék szépségeit tárják fel. A bemutatók során a színes fotók és videók mellett a személyes történetek is életre keltik az egzotikus helyszíneket.
A program egyik különlegessége, hogy a METU és az Arizona State University közötti együttműködés révén az Egyesült Államokról és a nemzetközi hallgatói mobilitásról is új perspektívában hallhatnak az érdeklődők.
A nap folyamán játékos kvíz, nyeremények és praktikus „úticsomag” is várja a látogatókat, amely segít abban, hogy tudatos és felelős utazóvá váljanak. Az esemény célja, hogy a látogatók ne csak élményeket gyűjtsenek utazásaik során, hanem értéket is teremtsenek a helyi közösségek számára.
Kapcsolódó cikkeink
Megállapodást kötött a BDPST Group és a Budapest Gyógyfürdői és Hévizei Zrt.
A BDPST Group portfóliójába tartozó DOME Kft. és a Budapest…
Tovább olvasom >Lángos-luxus a Balatonnál: már 3900 forintba is kerülhet egy sajtos-tejfölös
A klasszikus balatoni lángos egykor filléres retró ételnek számított, 2025…
Tovább olvasom >A belgák 23,7 millió utazást tettek 2024-ben
A belga állampolgárok 2024-ben 23,7 millió külföldi utazást tettek, mintegy…
Tovább olvasom >További cikkeink
Hazánk újra mentes a magas patogenitású madárinfluenzától
Magyarország ismét madárinfluenzától mentesnek minősül az Állategészségügyi Világszervezet (WOAH) előírásai…
Tovább olvasom >Közeleg a Lidl Balaton-átúszás
A jövő héten, július 26-án rendezik a 43. Lidl Balaton-átúszást,…
Tovább olvasom >Tudatos táplálkozás – az okos döntések számítanak, nem a szigorú szabályok
Továbbra sem érzik a fogyasztók, hogy enyhülne rajtuk a magas…
Tovább olvasom >