Turisztikai együttműködés a V4 országok között
Turisztikai együttműködésről írtak alá szándéknyilatkozatot a visegrádi négyek – Magyarország, Csehország, Szlovákia és Lengyelország – második legnagyobb városainak turisztikai vezetői pénteken Debrecenben.
Debrecen, Brno, Kassa és Krakkó, „a fővárosok árnyékából kitörni vágyó második városok” a jövőben részt vesznek egymás utazási vásárain, összehangolják turisztikai marketingjüket, egyetemeik pedig közös kutatásokkal járulnak hozzá a négy város idegenforgalmának fejlesztéséhez – közölte az együttműködést kezdeményező Debrecen és Hortobágy Turizmusáért Egyesület elnöke az aláírást megelőző sajtótájékoztatón.
Halasi Csaba elmondta: egyesületük a Nemzetközi Visegrádi Alap small grants programjának keretében hatezer euró támogatást nyert el a „négyek” első turisztikai workshopjának megrendezésére, amelyet jelenleg tartanak Debrecenben.
Hozzátette: megállapodtak abban, hogy bevonják egymás turisztikai szervezetét az idegenforgalom fejlesztésével kapcsolatos európai uniós pályázatokba is.
Halasi Csaba megemlítette: szeretnék átvenni azt a minőségbiztosítási és -értékelési rendszert, amelyet partnerszervezetük, a Dél-morvaországi Turisztikai Hivatal az osztrákokkal együtt dolgozott ki az ágazat szereplőinek minősítésére.
Szymon Gatlik, a krakkói önkormányzat turisztikai munkatársa a lengyel város és Debrecen kereskedelmi hagyományait, a zsidó kulturális örökséget és a gasztronómiát nevezte az együttműködés alapjának.
Iveta Ninajova, a Kassai Turisztikai Hivatal ügyvezető igazgatója emlékezetett rá: Kassa 2013-ban Európa kulturális fővárosa volt, amely ráirányította a figyelmet a nemzetközi kapcsolatok jelentőségére. Fontosnak nevezte, hogy a V4 országok együttműködését helyi szintekre is elvigyék.
Monika Perd'ochová, a Dél-morvaországi Turisztikai Hivatal projektmenedzsere reményét fejezte ki: a négy nagyváros turisztikai együttműködése is hozzájárul ahhoz, hogy Brno kilépjen Prága árnyékából.
Könyves Erika, a Debreceni Egyetem tanszékvezetője a fejlesztéseket megalapozó közös egyetemi kutatásokra és a gyakorlat-orientált képzési együttműködésre hívta fel a figyelmet.
A V4 országok második legnagyobb városainak turisztikai delegációi megismerkednek Debrecen és Hortobágy turisztikai kínálatával és gasztronómiájával, utóbbival egyebek mellett a workshoppal egy időben zajló debreceni zamat pálinka és pároskolbász fesztiválon. (MTI)
Kapcsolódó cikkeink
Magyar fejlesztésű AI-szoftver írja át a nemzetközi üzleti világot a vendéglátóiparban
A 100%-ban magyar fejlesztésű Everguest Intelligence AI-szoftver nem csupán egy…
Tovább olvasom >Megugrik az európaiak utazási kedve: A 2024-es év őszi és téli szezonjának utazási trendjei
Az Európai Utazási Bizottság (ETC) legújabb kutatása szerint jelentős növekedés…
Tovább olvasom >Közel 13 százalékkal nőtt a külföldi turisták száma Romániában 2023 első kilenc hónapjában
Romániában 12,8 százalékkal nőtt a külföldi turisták száma 2023 első…
Tovább olvasom >További cikkeink
Megugrik az európaiak utazási kedve: A 2024-es év őszi és téli szezonjának utazási trendjei
Az Európai Utazási Bizottság (ETC) legújabb kutatása szerint jelentős növekedés…
Tovább olvasom >Hello METRO, HelloPay!
Júliustól a METRO kínálatából, valamint a nagykereskedelem értékesítőin keresztül országszerte…
Tovább olvasom >Közel 13 százalékkal nőtt a külföldi turisták száma Romániában 2023 első kilenc hónapjában
Romániában 12,8 százalékkal nőtt a külföldi turisták száma 2023 első…
Tovább olvasom >