Minden nap jelenteniük kell a trafikosoknak
Megjelent a dohánytermék-kiskereskedők által vezetendő nyilvántartásokról, valamint az adatszolgáltatási kötelezettségről szóló kormányrendelet – hívja fel a figyelmet a Nemzeti Dohánykereskedelmi Nonprofit (NDN) Zrt. A trafikosoknak az adatközlés szeptember 1-től naponta kötelező.
A dohánytermék-kiskereskedőknek a kormányrendeletben meghatározott tartalommal, formában és módon kell teljesíteniük a készletükről, illetve forgalmukról a törvényben meghatározott nyilvántartási, illetve adatszolgáltatási kötelezettségüket. Az adatszolgáltatást minősített rendszeren keresztül, naponta legalább egyszer kell majd elektronikus úton elküldeniük az NDN Zrt.-nek.
Az NDN hamarosan közzéteszi, milyen rendszerek és eszközök alkalmasak a bejelentésre. A nyilvántartás és adatszolgáltatás szeptember 1-jétől kötelező a következő termékekre: cigaretta, szivar, szivarka, cigarettadohány, pipadohány, bármely olyan egyéb termék, amelyet dohányzás céljából gyártanak.
Bővebben: http://www.onlinekassza.hu/hirek/osszes-hir/610-minden-nap-jelenteni-kell-a-trafikosoknak
Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
Magyarországon még csökkenő, de az EU-ban már növekvő az ipari termelés
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >Óvatos optimizmus a magyar kkv-k körében – megjelent a VOSZ Barométer 2025 harmadik negyedéves jelentése
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >Gyorsult az élelmiszerinfláció Németországban szeptemberben
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >