Tőzsdére megy a FuturAqua
A FuturAqua Nyrt. két jelentős vízhozamú, saját tulajdonú ásványvízkúttal rendelkezik, s szerződéses partnerein keresztül évi több százmillió liter ásványvízhez fér hozzá. A tőzsdei bevezetés előtt álló vállalat üzleti stratégiája elsősorban ezekre a vízkészletekre alapoz.
A FuturAqua Nyrt. két éven belül nemcsak egy hagyományos palackozó üzemet, de egy zacskózó kapacitást is létrehoz a tulajdonában álló építési területen – közölte a cég.
A vízkészletek nyersanyagként történő értékesítésére a FuturAqua Nyrt. hónapokon belül útjára indít egy globális vízkvóta-kereskedelmi rendszert is, ami az édesvíz nemzetközi mozgatásának alapját képezheti.
A közleményben azt írják: a globális vízhiány, a romló vízminőség, az egyenetlen vízeloszlás és a dinamikusan bővülő kereslet miatt a szektorban működő vállalatok részvényei perspektivikus emelkedésnek indulhatnak, miközben a mindennapi fogyasztásra felhasználható víz ára is jelentősen emelkedhet.
A víz jelenleg nemcsak a legnagyobb mennyiségben fogyasztott élelmiszer a világon, de a leginkább félreárazott nyersanyag is, ezért az édesvíz stratégiai szerepe az elkövetkező években látványosan felértékelődhet – áll a közleményben. (MTI)
Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
OKSZ: A kiskereskedelem nem felelős az emelkedő árakért
A kiskereskedelmi forgalom júniusi 3 százalékos – éves emelkedése az…
Tovább olvasom >A Kárpát-medence legízletesebb magyar ételeit is megkóstolhatjuk a Szent István Napon
A Kárpát-medence legfinomabb fogásait, zamatos illatokat és hagyományőrző programokat ígér…
Tovább olvasom >Közel 2,3 milliárd forintos fejlesztéssel újult meg három SPAR áruház országszerte
A kihívásokkal teli gazdasági környezet ellenére is folytatja beruházásait a…
Tovább olvasom >