Tovább nőtt a fair trade Németországban
A németországi fair trade forgalom 2024-ben 11%-kal, 2,6 milliárd euróra nőtt – közölte a Forum Fairer Handel éves sajtótájékoztatóján.
A legnagyobb növekedést a kávé- és a csokoládé-értékesítésben regisztrálták annak ellenére, hogy a nyersanyagárak magasak voltak. A vásárlók fejenként évi átlagosan 31 eurót költöttek fair trade termékek vásárlására, amivel Németország elmarad Svájc, Ausztria vagy Franciaország szintjétől.
A Fairtrade-jelölésű termékek forgalma 13%-kal bővült, míg az elismert fair trade importőrök és nagykereskedők (Welthändler) árbevétele 9%-kal nőtt. A Weltladenek – vagyis a Németország-szerte működő „világboltok”, amelyek méltányos kereskedelemből származó termékeket árusítanak – stabilan tartották bevételüket a kiskereskedelemben tapasztalt nehézségek ellenére.
Andrea Fütterer, a Fórum elnöke szerint a fair trade válságok idején is stabilitást nyújt, és odafigyel az emberekre és a környezetre a teljes nemzetközi ellátási láncban. Ugyanakkor a témát illetően politikai ellenállás tapasztalható. Matthias Fiedler ügyvezető hozzátette: az adatok azt mutatják, hogy a fair trade iránti igény a gazdasági nehézségek közepette is állandó.
A szervezet figyelmeztetett: Németországban és az EU-ban is nyomás nehezedik a ellátási láncról szóló jogi szabályozásra. Sok termelő – különösen a kávészektorban – kiszolgáltatott helyzetben van, ezért nagyobb stabilitást és nagyobb értékesítési volumeneket, illetve eszmei és anyagi elismerést szeretnének környezetvédelmi, valamint a jövő élelmezésbiztonságáért tett erőfeszítéseikért.
Kapcsolódó cikkeink
Digitális betétdíj-kupont vezet be a Lidl Németországban
2025. augusztus 4-től a Lidl valamennyi németországi üzletében digitális betétdíj-kupont…
Tovább olvasom >Lakásépítést szorgalmaz a német építésügyi miniszter az élelmiszerüzletek fölé
Verena Hubertz német építésügyi miniszter arra ösztönözné a nagy kiskereskedelmi…
Tovább olvasom >Felvásárolja a kelet-németországi Kathi sütőipari céget az Oetker
Megállapodást kötött a német Oetker-csoport a kelet-németországi Kathi sütőkeverékeket és…
Tovább olvasom >További cikkeink
45 millió fontos beruházást indít a Müller brit tejüzemében
A német Theo Müller csoporthoz tartozó Müller 45 millió fontot…
Tovább olvasom >NewPrinces Group veszi meg a Carrefour olaszországi üzletei
Megállapodást kötött a Carrefour a NewPrinces Group-pal olaszországi tevékenységeinek értékesítéséről.…
Tovább olvasom >Drágítja az élelmiszert, hogy túl sok kézen megy át? – Ellátási láncokról és a „rövidítés” illúziójáról beszélt Éder Tamás
Sokan gondolják úgy, hogy az élelmiszerek árából le lehetne faragni,…
Tovább olvasom >