Tovább mélyítjük az agrárkapcsolatainkat Azerbajdzsánnal
Oktatási, tudományos és állattartási kérdésekről is egyeztetett Nagy István tárcavezető, Majnun Mammadovval, Azerbajdzsán agrárminiszterével.

A megbeszélés keretében Azerbajdzsán agrárminisztere meghívta Nagy Istvánt Karabahba (Fotó: AM)
A megbeszélésen a miniszter arra hívta fel a figyelmet, hogy hazánk számára fontosak az azeri kapcsolatok, a két ország közötti együttműködést pedig tovább szeretnénk erősíteni. Azért dolgozunk, hogy a barátság mentén a gazdasági partnerséget is mélyítsük – tette hozzá. A tárcavezető az egyeztetésen kitért arra is, hogy olyan globális kihívásokkal szembesülünk, melyekre nehéz megtalálni a megfelelő válaszokat, ezért a tudományra sokkal nagyobb figyelem szegeződik, mint korábban. Az oktatási intézmények tudásmegosztására és a diákok cseréjére nagy hangsúlyt kell fektetni. Ebben a folyamatban kiemelt szerep hárul a Magyar Agrár és Élettudományi Egyetemre is. Nagy István beszél arról is, hogy a Stipendium Hungaricum ösztöndíjban évente 200 azeri pályázó részesülhet. Kifejtette, az agrárium egyre jobban felértékelődik az élelmezés-biztonság ugyanis stratégiai kérdés. A szélsőséges időjárás okozta kihívásokra közösen kell megtalálni a jó válaszokat. Az automatizációban és a digitalizációban olyan hatalmas lehetőségek rejlenek, melyeket a mezőgazdaságnak és az élelmiszeriparnak is ki kell használnia. Emellett hazánk elkötelezett az akvakulturális ágazat további fejlesztése mellett is – hangsúlyozta a tárcavezető. A megbeszélés keretében Azerbajdzsán agrárminisztere meghívta Nagy Istvánt Karabahba.
AM
Kapcsolódó cikkeink
A vidéki térségek újjáélesztése a fiatalok segítségével
A vidéki térségekben a fiatal nők és férfiak fontos szerepet…
Tovább olvasom >Rendkívüli támogatás az aszállyal sújtott kukoricatermelőknek
A tavalyi súlyos aszályhelyzet miatt az Agrárminisztérium új támogatással segíti…
Tovább olvasom >Hubai Imre: Magyarországot nem éri felkészületlenül az aszály
Még nem tudni, milyen súlyos lesz és milyen következményekkel jár…
Tovább olvasom >További cikkeink
OKSZ az inflációról: Ezt nem mi csináljuk!
Áprilishoz képest májusban az árrésstop ellenére 0,6 százalékkal emelkedtek az…
Tovább olvasom >PwC Global Top100 felmérés: A világ 100 legnagyobb vállalatának piaci értéke új csúcson
A világ 100 legnagyobb vállalatának piaci értéke 7%-kal, összesen 2,8…
Tovább olvasom >KSH: májusban a fogyasztói árak átlagosan 4,4 százalékkal haladták meg az előző év azonos hónapi értékeket
2025. májusban a fogyasztói árak átlagosan 4,4 százalékkal haladták meg…
Tovább olvasom >