Tovább erősödnek az agrárkapcsolatok Magyarország és Laosz között
Magyarország tovább erősíti partnerkapcsolatait Laosszal a mezőgazdaság és az oktatás terén – mondta Farkas Sándor, az Agrárminisztérium miniszterhelyettese, aki héfőn, Budapesten fogadta Dr. Linkham Douangsavanh-t, a Laoszi Népi Demokratikus Köztársaság mezőgazdasági és erdészeti miniszterét, az ország nagykövetét és delegációját.

Az elmúlt években összesen három megállapodás aláírására került sor (Fotó: AM/Vermes Tibor)
A találkozón a felek áttekintették a magyar és laoszi mezőgazdaság és állattenyésztés jelenlegi helyzetét, a két ország közötti meglévő együttműködési megállapodásokat és tárgyaltak a kétoldali kapcsolatok további fejlesztéséről is. Az egyeztetésen elhangzott, a két ország között számos téren erősödhet az együttműködés: hazánk a laoszi takarmánynövény termesztési, takarmánygyártási, állattenyésztési és haltermelési, valamint húsfeldolgozási rendszerek és technológiák fejlesztésében lát potenciált – hangsúlyozta Farkas Sándor. A miniszterhelyettes kiemelte, ezen együttműködési projektek megvalósításához kitűnő hátteret biztosítanak a magyar kormány által Laosz számára biztosított kötött segélyhitelek (KSH programok), melyek kiemelt célja az élelmiszerbiztonság és az élelmiszerellátás biztonságának javítása. Az elmúlt években összesen három megállapodás aláírására került sor, mintegy 198,6 milliárd dollár értékben – ismertette Farkas Sándor. Hozzátette, a magyar cégek az elmúlt években nagyon fontos szerepet játszottak a laoszi mezőgazdaság, vízgazdálkodás és elektronikus közigazgatás fejlesztésében.
A találkozón szó volt a Stipendium Hungaricum ösztöndíj programról is, amely közvetlenül hozzájárul Magyarország és Laosz közötti diplomáciai és gazdasági kapcsolatok erősítéséhez
A KKM égisze alatt működő program kapcsán évente 150 laoszi diák tanulhat Magyarországon. Megállapodtak abban is, hogy Magyarország agrár- és környezetvédelmi szakon is várja a laoszi hallgatókat. A felek áttekintették az együttműködési lehetőségeket a közös kereskedelmi kapcsolatok terén is. Egyetértettek abban, hogy meg kell találni azokat a lehetőségeket, melyek mindkét ország számára előnyösek.
AM
Kapcsolódó cikkeink
Búzából nem a rekordtermés, hanem a magas minőség számít idén
Országszerte emelkedett a kalászosok aránya a vetésterületben, viszont Dél- és…
Tovább olvasom >Magyar gazdák a modern technológiák nyomában: új irányok és kihívások a mezőgazdasági gépgyártásban
A magyar mezőgazdaságban egyre inkább teret nyernek a korszerű, fenntartható…
Tovább olvasom >Kalcium-nitráttal az időjárás okozta bizonytalanság ellen – hazai fejlesztés a növények szolgálatában
A sikeres növénytermesztéshez elengedhetetlen a megfelelő talajművelés és a növényállomány…
Tovább olvasom >További cikkeink
A gazdálkodókban bíznak a legjobban
Az EIT Food Consumer Observatory legfrissebb, 2024-es Food Trust Reportja…
Tovább olvasom >Coccolino Wonder Wash mosógél
A Coccolino Wonder Wash megoldást kínál a felgyorsult mindennapokra: az…
Tovább olvasom >BMI: mérsékelt bővülés februárban
A 2024. évi tavaszi időszak mérsékelt bővülését követően június óta tartós…
Tovább olvasom >