Tovább bővült a kiskereskedelmi forgalom
Áprilisban a kiskereskedelmi üzletek forgalma a nyers adat szerint 4,4 százalékkal, naptárhatástól megtisztítva – főként a húsvéthatás miatt – 6,1 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit – jelentette pénteken második becslése alapján a Központi Statisztikai Hivatal (KSH). A második becslésben mind a nyers, mind a kiigazított adat 0,1 százalékponttal magasabb az első becslésben közöltnél.
Az élelmiszer- és élelmiszer jellegű vegyes kiskereskedelemben a forgalom volumene 2,3 százalékkal nőtt. Az élelmiszer-kiskereskedelem 77 százalékát adó élelmiszer jellegű vegyes üzletekben az értékesítés volumene 0,9, míg az élelmiszer-, ital-, dohányáru-szaküzleteké 4,2 százalékkal nőtt.
A nem élelmiszer-kiskereskedelem forgalmának volumene 9,7 százalékkal emelkedett. Kéthavi csökkenés után kiugróan, 18,4 százalékkal nőtt a ruházati és cipőboltok forgalma, és újra növekedésnek indult a használtcikk kereskedelem, amely 12,2 százalékos éves növekedést mutatott áprilisban. A bútorok és műszaki cikkek forgalma tízhavi mélypontra esett, mindössze 3,8 százalékkal növekedett éves összevetésben. Az illatszerek forgalma 13,5 százalékkal nőtt, továbbra is dinamikusan, áprilisiban 20,9 százalékkal emelkedtek az internetes és csomagküldő szolgálatok eladásai, amelyek 3,9 százalékkal részesednek a teljes kiskereskedelmi forgalomból.
Az üzemanyagtöltő állomások forgalmának volumene 8,6 százalékkal nőtt.
Az országos kiskereskedelmi forgalom 44 százaléka az élelmiszer- és élelmiszer jellegű vegyes üzletekben, 39 százaléka a nem élelmiszer-kiskereskedelemben, 17 százaléka az üzemanyagtöltő állomások üzemanyag-forgalmában realizálódott – közölte a KSH.
Az év első négy hónapjában a kiskereskedelmi üzletek forgalmának volumene 6,9 százalékkal emelkedett.
Az élelmiszer- és élelmiszer jellegű vegyes kiskereskedelemben 4,5 százalékkal, a nem élelmiszer-kiskereskedelemben 9,6, az üzemanyag-kiskereskedelemben 7,9 százalékkal nőtt az értékesítés volumene. (MTI)
Kapcsolódó cikkeink
Júniusban újra emelkedett az infláció – a gyümölcsök drágulása húzza felfelé az árakat
Júniusra 4,6 százalékra nőtt az éves infláció, szemben a májusi…
Tovább olvasom >KSH: a fogyasztói árak az előző év azonos hónapi értékeket átlagosan 4,6, a májusit 0,1 százalékkal haladták meg
2025. júniusban a fogyasztói árak átlagosan 4,6 százalékkal haladták meg…
Tovább olvasom >Nagymértékű visszaesés az élő sertés külkereskedelmében
A KSH adatai szerint Magyarország élősertés-kivitele 26,9 százalékkal 8,5 ezer…
Tovább olvasom >További cikkeink
Így ebédel a magyar – továbbra is húsfogyasztó nemzet vagyunk
Egy friss hazai kutatás feltárta, hogyan (nem) változott a magyar…
Tovább olvasom >Zsugorinfláció: adatbázis indul a kisebb kiszerelésekről
A fogyasztók könnyen hozzáférhető, megbízható és folyamatosan frissülő forrásból tájékozódhatnak…
Tovább olvasom >Támad a Temu: az online diszkontóriás betörne az európai élelmiszerpiacra is
A kínai Temu online piactér az olcsó elektronikai és ruházati…
Tovább olvasom >