Történelmi zuhanás: összeomlott a Wizz Air árfolyama a gyenge gyorsjelentés után
Drámai árfolyameséssel reagált a piac a Wizz Air legfrissebb gyorsjelentésére: a befektetők csalódottsága miatt a légitársaság részvényei napközben akár 26 százalékos mínuszba is kerültek. A meredek zuhanás oka az, hogy a vállalat profitja 41,5 százalékkal, míg üzemi eredménye több mint 60 százalékkal esett vissza az előző év azonos időszakához képest – írta meg a Portfolio.
Nincs előrejelzés, van bizalmatlanság
Különösen aggasztotta a befektetőket, hogy a cég nem közölt előrejelzést sem a következő negyedévre, sem a teljes pénzügyi évre vonatkozóan, ami jelentős bizonytalanságot vetít előre. Bár a vállalat vezérigazgatója igyekezett hangsúlyozni a Wizz Air ellenállóképességét és alkalmazkodóképességét, ez nem volt elegendő a piaci bizalom megőrzéséhez.
A részvényárfolyam röviddel a jelentés közzététele után már 23 százalékos esést mutatott, napközben pedig a 26 százalékot is elérte a visszaesés – ilyen mértékű zuhanásra évek óta nem volt példa a Wizz Air papírjainál.
Nőttek a bevételek, de még gyorsabban nőttek a költségek
A légitársaság ugyan 63,4 millió utast szállított az elmúlt évben – ami enyhe növekedés az előző évhez képest –, és a bevételek is 5,3 milliárd euróra emelkedtek, a kiadások növekedése ellensúlyozta a pozitív trendet. Különösen az üzemanyagon kívüli költségek emelkedtek jelentős mértékben, közel 20 százalékkal, ami érzékenyen érintette a cég működési hatékonyságát.
Az EBITDA szintjén is romlott a teljesítmény: 1,1 milliárd euróról történt 4,9 százalékos visszaesés, ami tovább rontotta a befektetői megítélést.
Bizonytalan kilátások, eladási hullám
A cégvezetés a strukturális fejlődésről, új repülőgépek érkezéséről és stratégiai pozícióerősítésről beszélt, ám ezek az üzenetek nem tudták ellensúlyozni a gyenge eredményeket és a kilátásokkal kapcsolatos információhiányt. A bizalomvesztés gyors eladási hullámot váltott ki, így a Wizz Air árfolyama történelmi mélységbe süllyedt.
A helyzet különösen érzékenyen érinti a nyári utazási szezonra készülő piaci szereplőket is, hiszen a légiközlekedési szektorban amúgy is fokozott bizonytalanság tapasztalható, elég csak a ferihegyi sztrájkveszélyre vagy a kapacitásproblémákkal küzdő európai repterekre gondolni.
Kapcsolódó cikkeink
A Wizz Air visszautasítja a rejtett költségekről szóló vádakat
A nyári utazási szezon derekán ismét reflektorfénybe kerültek a diszkont…
Tovább olvasom >A Wizz Air saját költségén gondoskodik a Dubajban rekedt utasokról
A Wizz Air saját költségén gondoskodik a Dubajban rekedt utasokról,…
Tovább olvasom >A Wizz Air felfüggeszti dubaji és abu-dzabi-i járatait
A közel-keleti konfliktus eszkalálódása, valamint az ennek nyomán elrendelt légtérzárak…
Tovább olvasom >További cikkeink
GKI elemzés: Miért élnek szűkösebben a magyar háztartások, mint bárki más az EU-ban?
Képzeljük el, hogy minden uniós ország lakói egy nagy áruházban…
Tovább olvasom >KSH: az ipari termelői árak 2025. májusban az előző hónaphoz képest 0,7 százalékkal mérséklődtek, az egy évvel korábbihoz képest átlagosan 6,9 százalékkal növekedtek
2025 májusában az ipari termelői árak átlagosan 6,9 százalékkal meghaladták…
Tovább olvasom >A fogyasztás húzza a gazdaságot
Az Egyensúly Intézet friss előrejelzése szerint a magyar gazdaság idei…
Tovább olvasom >