Történelmi magasságban a gyökérpetrezselyem ára Lengyelországban
Október elején enyhe áresés volt tapasztalható Lengyelországban a gyökérpetrezselyem piacán. Annak ellenére, hogy az árak némileg csökkentek, a zöldség ára még mindig történelmi magasságokban jár, és a helyzet további bizonytalanságot rejt magában. A piaci előrejelzések szerint a terméshozam is jelentősen visszaeshet: a nyári becslések 150 ezer tonnás termésről szóltak, azonban a Lengyel Statisztikai Hivatal (GUS) legújabb, szeptemberi prognózisa szerint a valós termésmennyiség csupán 126 ezer tonna körül alakulhat – írja az Agrárszektor.

A csökkent hozam jelentős hatással lehet az árakra is
Az árak alakulása szorosan összefügg a gyökérpetrezselyem betakarításával, mely az ősz beköszöntével általában enyhe áresést eredményez. A földes, tisztítatlan petrezselyem árában bekövetkezett csökkenés arra utalhat, hogy a tisztított, zsákos termékek ára is mérséklődhet a közeljövőben, hiszen az ősz folyamán rendszerint megfigyelhető egy természetes árhullám a betakarítási időszakban.
A GUS borúlátó termésbecslései azonban aggodalomra adhatnak okot, hiszen a csökkent hozam jelentős hatással lehet az árakra is. A kérdés tehát az, hogy az október elején tapasztalt áresés hosszabb távon is fennmarad-e, vagy a gyökérpetrezselyem ára hamarosan ismét emelkedésnek indul. A fogyasztók és a termelők számára egyaránt meghatározó lesz, hogy a következő hetekben milyen irányt vesz a piac, és hogy az őszi betakarítás mennyire enyhíti az ellátási problémákat és stabilizálja az árakat.
Kapcsolódó cikkeink
Az új lengyel államfő nemzetközi koalíciót hozna létre a Mercosur-megállapodás ellen
Nemzetközi koalíciót hozna létre Karol Nawrocki Lengyelország frissen beiktatott elnöke…
Tovább olvasom >„Deluxe” kenyerek a Lidlben: szintet lép a diszkontlánc prémium stratégiája Lengyelországban
Új szintre emeli pékáru-kínálatát a Lidl Lengyelországban, ahol a prémium…
Tovább olvasom >Termelők és feldolgozók harca a meggy-gyárakban: mélypontra zuhantak a lengyel árak
Július végén jelentős áresés rázta meg a lengyel meggypiacot: a…
Tovább olvasom >További cikkeink
Kezdő vállalkozóknak indít díjmentes képzést a Kamara
A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) a területi kamarák közreműködésével…
Tovább olvasom >Rekord magasságba szökött a svájci Lidl sajtexportja tavaly
Tizenöt éves fennállásának legerősebb évét zárta a svájci Lidl sajtexport…
Tovább olvasom >Alkoholmentes sörbe invesztál Robbie Williams
Robbie Williams személyében befektetőt kapott az ausztrál Heaps Normal alkoholmentes…
Tovább olvasom >