Török mandarinban talált határérték feletti növényvédőszer-maradékot a Nébih
Határérték feletti növényvédőszer-maradékot talált a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) egy török eredetű mandarinban, ezért eljárást indított – tájékoztatta a Nébih hétfőn az MTI-t.
A közlemény szerint a hivatal ellenőrei a Penny Market Kft. egyik szombathelyi üzletében vett mandarinmintában találták a kilogrammonként 0,042 milligramm fenvalerát nevű növényvédőszer-hatóanyag maradékát. Az engedélyezett határérték 0,02 milligramm.
A jogszabály által meghatározott szermaradék-határérték nem egészségügyi határérték, így ennek bizonyos mértékű túllépése sem jelenthet minden esetben egészségügyi kockázatot. Ezeket a határértékeket elsősorban azért állapítják meg, hogy az integrált növényvédelem előírásait betartva, a termés kellő védelme mellett a lehető legminimálisabb legyen a növényvédő szer használata – áll a tájékoztatásban. (MTI)
Kapcsolódó cikkeink
Az Európai Bizottság mezőgazdasági és élelmiszeripari ütemterve garantálja az EU élelmiszerbiztonságát
Az Európai Bizottság által februárban elfogadott mezőgazdasági és élelmiszeripari ütemterv…
Tovább olvasom >Uniós biztos: az Európai Bizottság mezőgazdasági és élelmiszeripari ütemterve garantálja az EU élelmiszerbiztonságát
Az Európai Bizottság által februárban elfogadott mezőgazdasági és élelmiszeripari ütemterv…
Tovább olvasom >Újra megjelent a madárinfluenza Csongrád-Csanád vármegyében
Madárinfluenza vírus jelenlétét mutatta ki Csongrád-Csanád vármegyében a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági…
Tovább olvasom >További cikkeink
GKI Elemzés: Miért drágulnak folyamatosan az élelmiszerek?
Az elmúlt időszakban kiemelt figyelmet kapott az alapvető élelmiszerek –…
Tovább olvasom >Online is megugrott az élelmiszer-vásárlás karácsony előtt
A karácsonyi készülődés határozta meg a Kifli.hu online szupermarket forgalmát…
Tovább olvasom >Ajándékötletek az AI-tól
Karácsony előtt debütált az Egyesült Államokban a Target generatív AI-alapú…
Tovább olvasom >