Tömeges leépítést jelentett be a debreceni Globus konzervgyár
A debreceni Globus konzervgyár jelentős létszámleépítést jelentett be a működési költségek csökkentése érdekében. Az európai konzervpiaci kihívások és a globális gazdasági helyzet miatt a vállalat kénytelen volt meghozni ezt a nehéz döntést – írja a VG.
Megcáfolt bezárási pletykák
A napokban elterjedt hírek szerint a debreceni üzem bezárásra kerülhet, amely Facebook-posztok nyomán kapott lábra. Azonban Szabó Nándor, a Globus Konzervipari Zrt. ügyvezetője határozottan cáfolta a gyár bezárását, ugyanakkor megerősítette, hogy a gazdasági kihívások miatt csoportos létszámleépítésre kerül sor.
A leépítés 75 dolgozót érint, különösen a termelési és karbantartási részlegeken dolgozókat. Az ügyvezető szerint a döntés elengedhetetlen a vállalat hosszú távú fenntarthatósága érdekében.
A munkavállalók támogatása
A Globus Konzervipari Zrt. szoros együttműködésben van a helyi önkormányzattal, munkavállalói érdekképviseletekkel és egyéb szervezetekkel annak érdekében, hogy segítse az érintett dolgozókat. A vállalat karrier-tanácsadást és átképzési lehetőségeket kínál az alkalmazottaknak, valamint gondoskodik a megfelelő juttatásokról a váltás könnyítése érdekében.
Bizonytalan jövő, remény a gyors elhelyezkedésre
A debreceni dolgozók helyzete bizonytalan, de a vállalat bízik abban, hogy a város alacsony munkanélküliségi rátája és a szakmai támogatás segíteni fogja a dolgozókat az átmeneti időszakban.
Az ügyvezető szerint a leépítés ideiglenes lépés, amelynek célja a vállalat stabilitásának megőrzése. A cég továbbra is előre tekint, hogy hosszú távon is versenyképes maradhasson a folyamatosan változó piaci környezetben.
Kapcsolódó cikkeink
Leépít a Nestlé csehországi gyárában
Nyolcvan munkahelyet szüntet meg a Nestlé a csehországi Krupka városában…
Tovább olvasom >Amazon: a mesterséges intelligencia miatt csökkenhet a vállalati dolgozók létszáma
Az Amazon vezérigazgatója, Andy Jassy belső üzenetben közölte, hogy a…
Tovább olvasom >1500 irodai munkahelyet szüntet meg a Walmart az USA-ban
A Walmart 1500 vállalati pozíció megszüntetését tervezi az Egyesült Államokban…
Tovább olvasom >További cikkeink
KSH: a fogyasztói árak az előző év azonos hónapi értékeket átlagosan 4,6, a májusit 0,1 százalékkal haladták meg
2025. júniusban a fogyasztói árak átlagosan 4,6 százalékkal haladták meg…
Tovább olvasom >Tempósabbá vált az infláció
A drogéria termékeknél a vártnál mérsékeltebb árcsökkenés volt júniusban, emellett…
Tovább olvasom >Rekorderedmény és nemzetközi növekedés a Pek-Snack Csoportnál
Rekordszintű, 12,7 milliárd forintos árbevétel mellett 2,5 milliárdos EBITDA-nyereséggel zárta…
Tovább olvasom >