Tolltartók és kutyaitatók készülnek a chipses zacskókból
Még több sós snack csomagolása kezdhet új életet a Chio és a TerraCycle közös programjában, amelyhez most oktatási intézmények csatlakozását várják. A két vállalat tavaly március óta működik együtt Magyarországon – ennek eredményeként közel 70 000 chips-, sóspálcika-, mogyoró- stb. csomagolás a hulladéklerakó helyett már biztosan újrahasznosításra kerül.
Európában elsőként Magyarországon indította el egy évvel ezelőtt a sós snackek csomagolásainak gyűjtését a Chio termékek gyártója, az Intersnack Kft. és a TerraCycle. A magyar származású vállalkozó, Tom Szaky által az USA-ban alapított TerraCycle a hagyományos módon nem, vagy nehezen újrahasznosítható hulladékok gyűjtésével és hasznosításával foglalkozik, a használt chipses zacskókat például műanyag granulátummá alakítják, amelyből hétköznapi használati tárgyakat készítenek.
Idén a szervezők még szélesebb közönséget szeretnének bevonni a Chips Brigád munkájába, ezért szeptember 20-án, a Takarítás Világnapján útjára indítanak egy iskolai hulladékgyűjtő versenyt, amelyben az általános iskolásoktól kezdve az egyetemistákig bármely oktatási intézmény diákjai részt vehetnek. A program célja, hogy elősegítse a diákok környezettudatos gondolkodásra való nevelését.
„Fontosnak tartjuk, hogy a diákok már az iskolában megismerkedjenek a fenntarthatóság alapelveivel és elsajátítsák a tudatos fogyasztói magatartást. Ahhoz, hogy üzemeinken kívül is csökkenthessük vállalatunk ökológiai lábnyomát, szükségünk van a vásárlóink aktív közreműködésére. Bízunk benne, hogy egyre több oktatási intézmény és diák lesz majd partnerünk ebben” – mondta Szabó Gábor, a Chio termékeket gyártó Intersnack Magyarország Kft. vállalati kapcsolatok vezetője.
A programban márkától és mérettől függetlenül gyűjthetők a chipsek, puffasztott snack-ek, sós pálcikák, krékerek, perecek, sós magvak és pattogatott kukoricák műanyag alapú csomagolóanyagai. Az intézményeknek nincs más tennivalójuk, mint gyűjtőhelyként regisztrálni a Chips Brigád oldalán, majd az összegyűjtött hulladékokat a honlapról letölthető csomagküldő címkével díjmentesen, postai úton eljuttatni a TerraCycle-nek.
A résztvevő iskolák márciusig minden hónapban értékes sportszereket nyerhetnek, a begyűjtött hulladékok után pedig darabonként két forintot ajánlhatnak fel jótékony célok (akár a saját alapítványuk) támogatására. A verseny végén a legtöbb hulladékot beküldő oktatási intézmény jutalma egy 250 000 Ft értékű iskolazöldítési program, amelyet teljes mértékben az intézmény igényei szerint alakítanak ki.
Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
Kacsából és a libából nagyjából ilyenkor esszük meg az éves mennyiséget
Hazánkban a kacsa- és a libahús fogyasztása döntően az ünnepi…
Tovább olvasom >A vásárlókkal együtt segít a Lidl
A Lidl Magyarország a Baptista Szeretetszolgálat karácsonyi adománygyűjtő kampányához csatlakozott,…
Tovább olvasom >A brazil nap íze minden kortyban: új Single Origin kávét vezet be az OMV
Új taggal bővült az OMV kávékínálata: a VIVA Single Origin…
Tovább olvasom >