Többségi tulajdont szerzett a Lucart a Cartindustria Eurocartában – Az olasz papírcsoport tovább erősíti európai pozícióját a professzionális higiéniai termékek piacán
A fenntartható papírgyártásban élen járó olasz csoport, a Lucart többségi tulajdont szerzett a Cartindustria Eurocartában, amely Európa egyik vezető független tissue papír előállító vállalata. A tranzakció célja a Lucart jelenlétének erősítése a kulcsfontosságú európai piacokon, valamint a hatékonyság és versenyképesség növelése.
A két, Lucca térségében működő cég ipari és logisztikai együttműködése lehetőséget teremt az értéklánc további optimalizálására és az innováció felgyorsítására.
A Lucart a fenntartható papírgyártás egyik európai úttörője, amely Magyarországon is jelen van: Nyergesújfalun működő üzeme a vállalatcsoport egyik fontos gyártóbázisa Közép-Európában. Többségi részesedése a Cartindustria Eurocartában megerősíti szerepét a professzionális tissue-piacon, és fontos lépést jelent az AFH-csatornában (away from home) való jelenlétének bővítésében, az ipari hatékonyság növelésében és a nemzetközi versenyképesség fokozásában. A partnerség alapját a porcari-i cég hosszú távú kereskedelmi tapasztalata, valamint a két szervezet közös értékei adják, ami kölcsönös és hosszú távú növekedést ígér.
Francesco Pasquini, a Lucart vezérigazgatója a megállapodás kapcsán kiemelte:
– A Cartindustria Eurocarta régóta vásárlója félkész termékeinknek. Ideális partner számunkra az AFH-csatornában való növekedési stratégiánk folytatásához. Termelési rugalmassága és ügyfélközpontú szemlélete összhangban áll a Lucart értékrendjével, és lehetővé teszi számunkra, hogy még teljesebben szolgáljuk ki az európai piac igényeit. Ezzel a tranzakcióval a Lucart tovább erősíti vezető szerepét az olasz AFH-piacon, és megszilárdítja pozícióját Európa második legnagyobb professzionális papírtermék-gyártójaként.
Kapcsolódó cikkeink
A Lucart ismét Platina-minősítést kapott az EcoVadistól
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >EcoVadis elismerés: A Lucart ismét a globális fenntarthatósági éllovasok között
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >Maximális pontszámot kapott környezetvédelemből a Lucart az EcoVadistól
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >További cikkeink
A KPMG idén is megkérdezte a vezérigazgatókat: szaporodtak a kihívások, a vezetők borúlátóbbak, mint egy éve ilyenkor
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >Élelmezési világnap 2025 – 80 éves a FAO
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >Lex trappistsa – lex uborka
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >