Több mint százezer kilogramm adomány gyűlt össze idén a Mikulásgyárban
Idén több mint százezer kilogramm adomány gyűlt össze a Mikulásgyárban, amely ugyan bezárta a kapuit a hét végén, ám a nagy érdeklődés miatt még hétfőn és kedden is le lehet adni az adományokat a Lurdy Házban lévő gyűjtőponton Budapesten.
A beérkezett majdnem 35 ezer kilogrammnyi élelmiszer-adományt a Magyar Vöröskereszt közreműködésével osztják szét a szervezők.
A tartós élelmiszerek mellett játékok és meleg ruhák érkeztek a Mikulásgyár-gyűjtőpontokra. Európa egyik legnagyobb adománygyűjtő akciójának hála idén több tízezer család karácsonya válhat boldogabbá – tájékoztatták a szervezők hétfőn az MTI-t.
Az adományok nagyságrendje még nem pontos, ugyanis a postán – ingyenesen – feladott csomagok még nem érkeztek be.
Idén a Mikulásgyárban és a balatonfüredi Szuperhősök Karácsonya elnevezésű karitatív akció keretében is megnyitották a Jótékonysági Sütigyárat, amelynek keretében, az édességek és teák becsületkasszás bevételéből tűzifát vásárolnak rászorulók számára. (MTI)
Kapcsolódó cikkeink
A Lidl a Heim Pál Gyermekkórház Fejlesztéséért Alapítványt támogatja
A Lidl Magyarország immár hat éve segíti a Heim Pál…
Tovább olvasom >Sok tonnányi segítség: higiéniai papírtermék-adomány a legkiszolgáltatottabbaknak
Több ezer rászoruló gyermeket, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat esélyteremtő gyermekprogramjainak intézményeit,…
Tovább olvasom >Összefogtak a Lidl dolgozói, hogy ruhákkal segítsék a rászorulókat
Példaértékű összefogást mutattak a Lidl Magyarország dolgozói. A vállalat mind…
Tovább olvasom >További cikkeink
Provident: magyarok egyre nagyobb részének kihívás kijönni a jövedelméből
A magyarok egyre nagyobb részének kihívás kijönni a jövedelméből, a…
Tovább olvasom >GKI Elemzés: Mesterséges intelligencia a munkahelyeken: kik használják az AI-t?
Mesterséges intelligencia a munkahelyeken: kik használják az AI-t? A GKI…
Tovább olvasom >Továbbra is stabil a hazai munkaerőpiac
Továbbra is stabil a hazai munkaerőpiac, a foglalkoztatottak száma évek…
Tovább olvasom >