Új Reál üzlet épül Békéscsabán
Hárommilliárd forintot meghaladó összegből épít az Élésker Kft. új Reál üzletet Békéscsabán, az egykori kötöttárugyár helyén – jelentették be a leendő kiskereskedelmi egység helyszínén csütörtökön sajtótájékoztatón.
Az új Reál üzletek építészeti mintájául szolgáló épület 2100 négyzetméteres lesz, a legmodernebb alapanyagokból és technológiával épül. A kivitelező Konstrukt X. Kft. kialakít egy 800 négyzetméteres üzlethelyiséget is, amelyet bérbe adnak majd és egy 211 férőhelyes parkolót hat elektromos töltőhellyel, valamint 60 kerékpárnak elég tárolót – közölte Túri Zsolt, a kivitelező cég ügyvezető igazgatója.
Az első munkagépek idén júniusban vonultak fel a 12 ezer négyzetméteres területen, augusztus végén szeretnék elkezdeni az új, főleg könnyűszerkezetes épület alapozását, amelyet karácsonyig szeretnének teljesen felépíteni. Az új üzlet a tervek szerint egy év múlva nyit.
Tyetyák Magdolna, a beruházó Élésker Kft. ügyvezetője az MTI kérdésére válaszolva elmondta, a beruházás végleges költsége még nem ismert, a tervezés ugyanis csak néhány lépéssel előzi meg a kivitelezést; a forrást saját erőből és banki hitelből biztosítják.
Hozzátette, az Élésker Kft. több mint 400 munkavállalót foglalkoztat, éves árbevétele meghaladja a 9 milliárd forintot. 2005 óta a Reál-hálózat tagjaként, franchaise rendszerben 40 élelmiszerüzlet feladatait szervezi.
Az egykori kötöttárugyár területét befektetési lehetőségként, valamint a kereskedelmi tevékenység erősítése érdekében vásárolták meg.
Hozzátette: az új bolt megnyitásakor két üzletet bezárnak, az ott dolgozókat az új egységben foglalkoztatják tovább.
Békéscsabán 1905-ben alapították a hajdani BÉKÖT-öt, amely eredetileg műbútorgyár volt. A Rokka Kötőszövő Rt. 1920-ban nyitotta meg a városban az üzemét, ebből és több ruhaipari cégből jött létre 1949-ben a Békéscsabai Kötöttárugyár, amely a hatvanas évek elején már az ország egyik legmodernebb, több mint ezer embert foglalkoztató textilüzeme volt. A gyárnak azonban a nyolcvanas években csökkentek a megrendelései és a bevétele; 1992-ben szűnt meg; 2012-ben ítélték bontásra.
Szarvas Péter (Hajrá Békéscsaba Egyesület) polgármester a sajtótájékoztatón úgy fogalmazott: a nagyberuházással a belváros egyik forgalmas helyszíne újul meg, ezáltal rendezetté válik a központ utolsó elhanyagolt területe is. (MTI)
Kapcsolódó cikkeink
Az Unilever 75 millió euró értékben fektet be Nyírbátorban
Új termékkategória és világszerte ismert szépségápolási márkák gyártási tevékenységét hozza…
Tovább olvasom >Több mint 25 millió eurót invesztál a DS Smith a lengyelországi termelésbe
A DS Smith csomagolóipari vállalat több mint 25 millió eurót…
Tovább olvasom >A beszállítói és beszerzői célok ugyanazok, de csatornánként mások a kihívások és tervek – Együtt okosodtunk (Business Days 2024 1. rész)
Keddtől a kiskereskedelem tudományában mélyedhettek el az FMCG-szabadegyetem hallgatói a…
Tovább olvasom >További cikkeink
Ezek voltak 2024 legkeresettebb műszaki cikkei
Idén sem csökkent a technológia iránti érdeklődés a magyarok körében,…
Tovább olvasom >Megállapodott a 2025-ös bérekről a SPAR és a Kereskedelmi Alkalmazottak Szakszervezete
Megállapodott a 2025-ös bérekről a SPAR Magyarország Kereskedelmi Kft. és…
Tovább olvasom >A Lidl a VEGANUÁR™ 2025 kiemelt élelmiszerlánc partnere lett
A Lidl Magyarország a VeganuárTM 2025 kiemelt élelmiszerlánc partnere lett.…
Tovább olvasom >