Több mint ezer járatát törölte a Lufthansa
A német Lufthansa légitársaság kedden több mint ezer járatát törölte a frankfurti és a müncheni repülőtereken a ver.di szakszervezeti szövetség által a repülőtéri földi kiszolgáló személyzetnél a nyári csúcsidőben, a július 27-re meghirdetett figyelmeztető sztrájkja miatt.

Már kedden csaknem 7500 utas volt érintett 47 járat törlése miatt
A légijáratok törlése mintegy 144 ezer utast érint a keddtől péntekig tartó időszakban – ismertette a Lufthansa. Már kedden csaknem 7500 utas volt érintett 47 járat törlése miatt, akik jórésze távolsági járaton érkezett volna Németországba szerdán.
A Bangkokból, Szingapúrból, Bostonból, Denverből, New Yorkból, Chicagóból, Los Angelesből, San Franciscóból és Szöulból Münchenbe érkező járatok és a Buenos Airesből, Johannesburgból, Miamiból és Újdelhiből Frankfurtba érkező csatlakozó járatok is érintettek voltak.
A német légitársaság szerint a repülőtéri földi kiszolgáló személyzet országos sztrájkja miatt 678 járatot kellett törölni Frankfurtban, és további 345-öt Münchenben. Mindemellett a Düsseldorfot, Hamburgot, Berlint, Brémát, Hannovert, Stuttgartot és Kölnt érintő járatokra is hatással lesz a munkabeszüntetés.
Számos utas ugyanakkor nem tudott későbbi repülőkre jegyet váltani, mert a következő napokban telítettek a járatok. A Lufthansa szerint napokig fog tartani ez a helyzet.
A mintegy 20 ezer földi alkalmazottat érintő, folyamatban lévő kollektív tárgyalások során a ver.di szakszervezet egynapos figyelmeztető sztrájkot hirdetett. A földi személyzethez tartoznak a műszaki kiszolgálók és a logisztikusok, akik nélkül a repülőgépek nem tudnak felszállni.
(MTI)
Kapcsolódó cikkeink
Visit Hungary: csaknem 100 ezer vendéget fogadtak a fővárosi szállodák a Forma–1 versenyhétvégén
Az idei Forma–1 versenyhétvégén a fővárosi szállodák majdnem 100 ezer…
Tovább olvasom >Újabb vizsgálatot indított a GVH a Booking.com szállásfoglaló platform ellen
A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) versenyfelügyeleti eljárást indított a Booking.com B.V…
Tovább olvasom >Romániában kevesebb vendég valamivel több éjszakát töltött júniusban a szálláshelyeken, mint tavaly
Júniusban 2,2 százalékkal kevesebb turista szállt meg idegenforgalmi szálláshelyen Romániában,…
Tovább olvasom >További cikkeink
OKSZ: A kiskereskedelem nem felelős az emelkedő árakért
A kiskereskedelmi forgalom júniusi 3 százalékos – éves emelkedése az…
Tovább olvasom >A Kárpát-medence legízletesebb magyar ételeit is megkóstolhatjuk a Szent István Napon
A Kárpát-medence legfinomabb fogásait, zamatos illatokat és hagyományőrző programokat ígér…
Tovább olvasom >Közel 2,3 milliárd forintos fejlesztéssel újult meg három SPAR áruház országszerte
A kihívásokkal teli gazdasági környezet ellenére is folytatja beruházásait a…
Tovább olvasom >