Több mint 300 ezer tojást foglaltak le pénzügyőrök
Több mint 300 ezer jelöletlen tojást foglaltak le három alkalommal a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) pénzügyőrei – közölte a szervezet csütörtökön az MTI-vel.
A közlemény szerint a NAV munkatársai Komáromban, a 13-as főúton, az Erzsébet hídnál ellenőriztek egy magyar teherautót, amely az okmányai szerint tojást szállított Szlovákiából Magyarországra. A vizsgálat alatt kiderült, hogy a tojáson semmilyen minőségi tanúsítást igazoló jelölés nem volt.
A másik esetben ugyanott egy szlovák teherautóban szállítottak volna jelöletlen árut szintén Szlovákiából Magyarországra, míg a harmadik alkalommal Vámosszabadi környékén foglaltak le 95 ezer tojást.
A hatóság összesen 315 ezer tojást foglalt le minőségtanúsítási kötelezettség megszegése szabálysértés miatt. (MTI)
Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
Országos fogyasztóvédelmi ellenőrzés indult a visszaváltási díjakról
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >KSH: júliusban az előző év azonos időszakához mérten 1,0 százalékkal mérséklődött, az előző hónaphoz képest 2,0 százalékkal bővült az ipari termelés
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >Németországban gyorsult az infláció augusztusban
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >