Tízéves csúcsot döntött a skót whisky exportja
Tízéves csúcsot döntött meg az idén az első félévben a skót whisky exportja, elsősorban annak köszönhetően, hogy a feltörekvő országokban igazi státuszszimbólumnak tartott italból a korábbinál több fogyott.
A skót whiskygyártók szövetségének pénteken ismertetett adatai szerint idén január-június között 1,47 milliárd fontsterling (2,37 milliárd dollár) értékben adtak el külföldön, 17 százalékkal többet, mint egy évvel korábban.
A felzárkózó országok közül Dél-Koreában 69 százalékkal, Kínában 66 százalékkal, Indiában 44 százalékkal nőtt az import.
A skót whisky oroszlánrészét azonban továbbra is a fejlett országok vásárolják: a legnagyobb piac, az Egyesült Államok importja például 34 százalékkal bővült, 233,7 millió fontsterlingre. De nőtt a kereslet Franciaországban, Spanyolországban, és Németországban is, csupán Görögországban csökkent 9 százalékkal az import a megszorító intézkedések miatt.
A skót whisky adja az Egyesült Királyság teljes élelmiszer- és szeszesitalexportjának egynegyedét, és a skóciai kivitel 80 százalékát – közli az MTI.
Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
Éles árverseny és kihívások a magyar élelmiszeriparban
A magyar élelmiszerpiacon komoly árverseny alakult ki, mivel a forgalom…
Tovább olvasom >A magyar vásárlók stresszmentes karácsonyt szeretnének: online előre vásárolnak és 100 000 forint felett költenek ajándékokra
A magyarok idén több mint 100 000 forintot terveznek karácsonyi…
Tovább olvasom >Visszaesett az élelmiszerár-emelkedés, nem várható jelentős drágulás év végéig
Az elmúlt két évben meredek élelmiszerár-emelkedést tapasztaltak a fogyasztók Magyarországon,…
Tovább olvasom >