Tizenötezer látogató a Kézműves Magyar Ízek Vásárán
Tizenötezren keresték fel a Kézműves Magyar Ízek Vásárát a budapesti Millenárison. A három nap alatt mintegy 100 millió forint értékben vásároltak a magyar gasztronómia remekeiből – közölték a szervezők.
Az ízmustrát péntek délben a tradicionális magyar vásárokhoz hasonlóan harangkongatással nyitotta meg a fővédnök Schmittné Makray Katalin, a szakmai védnökséget Kardeván Endre, a Vidékfejlesztési Minisztérium államtitkára töltötte be.
A Millenárison 4500 négyzetméteren megrendezett vásáron 102 termelő kínálta kézműves termékét. A szervezők tájékoztatása szerint a látogatók leginkább az édességeket, húsféléket, borokat, sajtokat, pálinkákat kedvelték.
A vásárlói szavazás alapján a legnépszerűbb termelő a gombakészítményeket és gyümölcslekvárokat előálló Koltay házaspár, a második a lipóti pékség lett, míg a harmadik helyezést az Iolimex erdélyi mustárkészítő manufaktúra kapta.
Pap Krisztián, a vásár ötletgazdája, a Kézműves Magyar Ízek Kft. vezetője nyilatkozatában hangsúlyozta, hogy a vásár olyan sikertörténet, amely a magyar termelők érdeme is.
A szervezők tervei szerint hamarosan elindul a Kézműves Magyar Ízek webshop, és bolthálózat is nyílik országszerte – írja a vallalkozoinegyed.hu.
Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
Csökken a kereskedelem jövedelmezősége – érdemi forrásokat nyit meg a kormány
Május 28-án tartották a Laurel Számítástechnikai Kft. sorrendben 12. Retail…
Tovább olvasom >5500 szépségrajongóval telt meg az MVM Dome
Minden korábbinál nagyobb érdeklődés mellett zajlott le május 23–24. között…
Tovább olvasom >Sikerrel zárult a III. REL Szervezők Napja
Magyarország élen jár a rövid ellátási láncok támogatásában – hangzott…
Tovább olvasom >