Tiltólistára került a magyar baromfi Mexikóban
Mexikó megtiltotta a Bács-Kiskun megyéből származó naposbaromfi és keltetőtojás importját azt követően, hogy március végén a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) laboratóriuma egy Csólyospálos közelében található kacsatartó gazdaságban azonosította a madárinfluenza vírusát – írja az agrarszektor.hu.
Ők már a sokadik ország akik hasonló intézkedéseket tesznek a Magyarországon terjedő madárkór miatt, szintén korlátozásokat vezetett be ugyanis Omán, Szaúd-Arábia, Dél-Korea, az Egyesült Arab Emírségek, a Fülöp-szigetek, Hongkong, Izrael, Japán, Kína, Kuvait, Tajvan, Szingapúr és Oroszország is a magyar baromfival, illetve baromfitermékekkel szemben.
Ahogy azt az Agrárszektor korábban megírta, több, úgynevezett harmadik ország is bevezetett korlátozó intézkedéseket a magyar baromfira, illetve baromfitermékekre a hazánkban is egyre nagyobb méreteket öltő madárinfluenza miatt. Ezen tilalmak közül több a teljes országra kiterjed, így Dél-Korea, az Egyesült Arab Emírségek, Izrael, a Fülöp-szigetek, Kína, Kuvait, Omán és Tajvan egész Magyarország területét korlátozottá nyilvánította ezekre a szállítmányokra, emellett Japán, Szingapúr, Szaúd-Arábia, Hongkong és Oroszország csak bizonyos területekről érkező baromfi importját korlátozták. A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) honlapja szerint 2020. március 31-én kelt, 2020. április 3-án érkezett értesítés alapján Mexikó 2020. március 22-től megtiltotta a Bács-Kiskun megyéből származó naposbaromfi és keltetőtojás (jelenleg nincs érvényes állategészségügyi export bizonyítvány) importját. (agrarszektor.hu)
Kapcsolódó cikkeink
Rábapordányi tehenészetben jelent meg az RSZKF
A ragadós száj- és körömfájás (RSZKF) vírus jelenlétét igazolta egy…
Tovább olvasom >Újra megjelent a madárinfluenza Hajdú-Bihar vármegyében
Madárinfluenza vírus jelenlétét mutatta ki Hajdú-Bihar vármegyében a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági…
Tovább olvasom >Gyomirtási lehetőségek a ciroktermesztésben – aktuális készítmények és engedélyezések
A ciroktermesztés egyik legnagyobb nehézségének mondható a gyomok elleni küzdelem,…
Tovább olvasom >További cikkeink
Még mindig lehet spórolni, de nem minden árrésstopos terméken
Bár a magyarországi árrésstopok hatása kezd érezhetővé válni a hazai…
Tovább olvasom >Több mint 13 tonna adomány gyűlt össze a NOE és a CBA közös húsvéti akcióján
Több mint 13 tonna adomány gyűlt össze a Nagycsaládosok Országos…
Tovább olvasom >Fagyos tavasz, súlyos károk: összeomolhat a gyümölcstermés 2025-ben
Az áprilisi fagyok komoly pusztítást végeztek a magyar gyümölcstermesztésben: egyes…
Tovább olvasom >