Tésztagyár Verpeléten francia és olasz exportra
A francia tulajdonban levő ASIAFOOD Kft. fagyasztott kínai tésztát gyártó üzemet kíván létrehozni Heves megyében, Verpeléten – tudta meg az MTI.
Amint arról a település jegyzője beszámolt, az üzemcsarnok a tervek szerint 5 ezer négyzetméter alapterületű lesz, zöldmezős beruházás keretében épül, a termelés várhatóan tavasszal indul meg. Az ASIAFOOD Kft. eleinte 150, később további 100 embert kíván foglalkoztatni. A fagyasztott tészta francia és olasz exportra készül.
A 4200 lakosú település önkormányzata jelképes, hektáronkénti ezer forintos áron értékesítette a 3,3 hektár alapterületű volt honvédségi ingatlant az ASIAFOOD részére, vállalva a terület közművesítését is. Az önkormányzat 12 éve kapta meg az akkori ÁPV Rt.-től ingyenesen a volt verpeléti laktanyát munkahelyteremtés érdekében, de azóta senki nem érdeklődött az ingatlan iránt, noha a községben 18 százalékos a munkanélküliség.
Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
A Magyar Termék védjegy a cégeknek közösséget, a vevőknek megbízható minőséget ad
A kölcsönös előnyökön alapuló szakmai együttműködések képessé teszik a vállalkozásokat…
Tovább olvasom >Csatlakozik a Bonafarm Csoporthoz Szautner Péter
A Bonafarm Csoport vezérigazgató-helyetteseként és csoport stratégiai igazgatóként folytatja pályafutását…
Tovább olvasom >A Lidl és az Agrárminisztérium bejelentette: indul a hazai dinnyeszezon
Megérkezett az első, magyar beszállítóktól származó görögdinnye szállítmány a Lidl…
Tovább olvasom >