Tengeriuborka-tolvajokat tartóztattak le
Öt embert vett őrizetbe a japán rendőrség, akiket azzal gyanúsítanak, hogy több mint 600 kilogrammnyi tengeri uborkát loptak el Fukuoka partjainál.

(Fotó: Pixabay)
A The Guardian szerdai beszámolója szerint a rendkívül drága csemegeként árult tengeri uborka már jó ideje felkeltette a japán bűnszervezetek figyelmét, és a rendőrség rendszeresen csap le a tengeriuborka-tolvajokra. A tengerfenéken élő állatok könnyű prédát jelentenek a bűnözőknek, „fekete gyémántként” is emlegetik őket, mert Kínában és Hongkongban nagy a kereslet irántuk.
A tengeri uborka orvhalászatának és illegális kereskedelmének büntetését Japán 2018-ban szigorította
Akár három év börtönbüntetést, illetve 30 millió jen (77 millió forint) bírságot lehet kiszabni a törvényszegésért. A jakuzabandákat azonban a szigorú büntetés sem tartja vissza az orvhalászattól. Az illegálisan kifogott tengeri uborkák exportja állítólag ugyanolyan jövedelmezővé vált számukra, mint a kábítószer-kereskedelem. A japán média szerint a most letartóztatott gyanúsítottak 624 kilogramm tengeri uborkát zsákmányoltak egy helyi halászati szövetkezet területéről.
A mezőgazdasági minisztérium adatai szerint a tengeri uborka átlagos nagykereskedelmi ára Japánban 2021-ben 2868 jen (7300 forint) volt kilogrammonként. A legutóbbi fogás a becslések szerint a helyi halászoknak akár 1,8 millió jen (4,6 millió forint) kárt is okozhatott.
Japánban a tengeri uborkát savanyítva, főétel mellé fogyasztják. A Kínába csempészett szállítmányok nagy részét azonban a hagyományos gyógyászathoz használják. Az orvhalászat miatt 2006 és 2020 között több mint 10 ezer tonnáról 6100 tonnára csökkent a japán vizekben kifogott tengeri uborka mennyisége.
MTI
Kapcsolódó cikkeink
Rizskrízis Japánban: vészhelyzeti import és szabályozási fordulat a stabil árakért
Japánban a rizsárak egy év alatt közel a duplájára emelkedtek,…
Tovább olvasom >Árat emel Japánban a Suntory októbertől
A japán italóriás Suntory 2025. október 1-jétől áremelést hajt végre…
Tovább olvasom >Élesztőalapú tejhelyettesítőt fejlesztett Japánban az Asahi
Az Asahi Group Japan új LIKE MILK nevű terméke Japán…
Tovább olvasom >További cikkeink
Dr. Némedi Erzsébet: A boldogság a bélben lakik
A bélrendszerünkben lévő mikrobiom egy olyan ökoszisztéma, amely nem csak…
Tovább olvasom >GKI elemzés: Miért élnek szűkösebben a magyar háztartások, mint bárki más az EU-ban?
Képzeljük el, hogy minden uniós ország lakói egy nagy áruházban…
Tovább olvasom >