Tavaly is rekordot döntött a vendégéjszakák száma az EU-ban
Tavaly ismét rekordot döntött a vendégéjszakák száma az Európai Unióban, dacára annak, hogy Franciaország és Nagy-Britannia turisztikai létesítményeit jóval kevesebben keresték fel az előző évhez képest – derült ki az EU statisztikai hivatala (Eurostat) által kedden közölt első becslésekből.
Az egy évvel korábbihoz képest 2,0 százalékkal, 2,8 milliárdra emelkedett a vendégéjszakák száma az unióban tavaly. Az emelkedés töretlen 2009 óta, ami elsősorban a külföldi turizmus folyamatos élénkülésének köszönhető.
Tavaly Spanyolországban volt a legnagyobb a vendégéjszakák száma (454 millió), majd Franciaország (395 millió), Olaszország (395 millió), Németország (390 millió) és Nagy-Britannia (292 millió) következett.
A legnagyobb mértékben, 17,9 százalékkal Bulgáriában növekedett a turizmus, utána Szlovákia (+16,0 százalék), Lengyelország (+11,8 százalék) és Ciprus (+10,9 százalék) jön. Csökkenés volt Franciaországban (-4,6 százalék), Nagy-Britanniában (-4,5 százalék) és Máltán (-0,8 százalék).
Tavaly az unión belül a külföldi vendégéjszakák aránya 46 százalék volt, míg a belföldi vendégéjszakáké 54 százalék, ami azt mutatja, hogy még mindig több ember utazik a saját országán belül, de Horvátország (93 százalék), Ciprus (95 százalék), Málta (96 százalék) és Liechtenstein (98 százalék) esetében például 90 százalék fölött volt a külföldi vendégéjszakák aránya.
A külföldiek által eltöltött vendégéjszakák száma (1 milliárd 312 millió) azonban 3,6 százalékkal, míg a belföldieké (1 milliárd 530 millió) csak 0,6 százalékkal nőtt 2016-ban az előző évhez képest. Az abszolút számokat tekintve Spanyolországban volt a legtöbb a külföldi vendégéjszakák száma: 294 millió, ami az uniós adat 22 százaléka. A ranglistán következő Franciaországban 122 millió éjszakát (9 százalék), Nagy-Britanniában pedig 120 millió éjszakát töltöttek el külföldi turisták, ami az összes uniós adat hozzávetőleg 9-9 százalékának felel meg.
Magyarországon az előzetes becslés szerint 2016-ban 29,1 milliót ért el a vendégéjszakák száma, ebből 15,4 millió a belföldi turizmusból volt, 13,7 millió a külföldi vendégek forgalmából. A vendégéjszakák összesített száma 8,1 százalékkal nőtt 2015-höz képest, ezen belül a belföldi vendégéjszakák száma 8,7 százalékkal, a külföldieké 7,5 százalékkal emelkedett. (MTI)
Kapcsolódó cikkeink
MTÜ: tovább erősítik a hazai vendéglátás versenyképességét a kormány javaslatai
Tovább erősítik a hazai vendéglátás versenyképességét a kormány javaslatai a…
Tovább olvasom >MTÜ: Tovább erősítik a hazai vendéglátás versenyképességét a kormány javaslatai
A felszolgálási díj maximum mértékét meghatározó, valamint a borravaló adómentességét…
Tovább olvasom >EU: a nemzetközi jog alkalmazása kötelezettség a kibertérben is
Az Európai Unió Tanácsa nyilatkozatot hagyott jóvá a nemzetközi jog…
Tovább olvasom >További cikkeink
A csodálatos mandarin – A nap videója
Yoshihiro Okada „műveit” már ismerik olvasóink: néhány vágást ejt mandarinok héján,…
Tovább olvasom >Mit meg nem tesznek a frissességért! – A nap képe
A skandináv országokban kultusza van a friss élelmiszereknek – íme…
Tovább olvasom >