Tavaly először csökkent az okostelefonok eladása globálisan
Tavaly 0,5 százalékkal csökkent az okostelefonok eladása a világpiacon, és ezzel először jegyeztek fel visszaesést.
Az amerikai International Data Corporation (IDC) informatikai és távközlési piackutató vállalat adatai szerint tavaly világszerte 1,46 milliárd okostelefont értékesítettek, 99,9 százalékuk iOS vagy Android operációs rendszerű (85,1 százalék Android, 14,8 százalékuk iOS) volt.
Az IDC szakértői azzal számolnak, hogy tavalyhoz képest idén némileg nő az okostelefonok globális eladása. Előrejelzésük szerint az okostelefonpiac bővülése 2017 és 2022 között átlagosan 2,8 százalék lesz, 2022-ben 1,68 milliárd okostelefont értékesítethetnek.
Az IDC számításai szerint a tavalyi eladás Kínában csaknem 5 százalékkal mérséklődött, Európában, a Közel-Keleten és Afrikában 3,5 százalékkal csökkent, míg az Egyesült Államokban stagnált.
Az amerikai piackutató adatai szerint tavaly 215,8 millió iPhone talált gazdára világszerte, ami 0,2 százalékkal több a 2016. évinél, idén pedig várhatóan 3,7 százalékkal 223,8 millióra nő az eladott készülékek száma. (MTI)
Kapcsolódó cikkeink
500.000,- Ft az idei osztálykirándulásra vagy családi nyaralásra a Bombitól!
A legtöbb szülő tapasztalja, hogy egyre többe kerülnek a gyerekek…
Tovább olvasom >Így működnek majd a távfelügyelt boltok
A közelmúltban jelentették be, hogy rövidesen Magyarországon is elindulnak az…
Tovább olvasom >A magyarok több mint háromnegyede nyitott a használt termékeket online vásárlására
A magyarok 77 százaléka nyitott a használt termékek online vásárlására,…
Tovább olvasom >További cikkeink
KSH: januárban 5,5 százalékkal haladták meg átlagosan a fogyasztói árak az előző év azonos hónapi értékeket
2024. januárhoz viszonyítva az élelmiszerek ára 6,0 százalékkal nőtt, ezen…
Tovább olvasom >Nagy Márton: A januári magasabb fogyasztói árszint átmeneti jelenség
Nagy Márton szerint elfogadhatatlan a magas élelmiszerinfláció, a kormány minden…
Tovább olvasom >NGM-szóvivő: január utolsó napjaiban már korrigáltak az árak
A KSH közlése szerint 2025. januárban a fogyasztói árak átlagosan…
Tovább olvasom >