43 százalékkal nőtt a vendégéjszakák száma Romániában 2021-ben
Tavaly 43 százalékkal, 20,653 millióra nőtt Romániában a vendégéjszakák száma a kereskedelmi szálláshelyeken – közölte csütörtökön a román országos statisztikai intézet.

Húszmillió fölé nőtt a romániai vendégéjszakák száma
A vendégéjszakák zömét, 18,824 milliót a belföldi turisták töltötték el, ami 40 százalékos növekedés az előző évhez képest. A külföldi turisták által eltöltött vendégéjszakák száma csaknem 84 százalékkal 1,828 millióra nőtt.
A kereskedelmi szálláshelyekre érkezett vendégek száma is 46 százalékkal, 9,276 millióra nőtt, ebből 8,436 millió belföldi vendég volt, akiknek száma 43 százalékkal haladta meg a 2020. évit. A romániai kereskedelmi szálláshelyeket 840 600 külföldi vendég kereste fel, ami 85 százalékos éves növekedésnek felel meg.
A 2021-es adatok a koronavírus-járvány miatti 2020-as alacsony bázisérték miatt jobbak, hiszen tavalyelőtt 52 százalékkal csökkent a vendégéjszakák és a kereskedelmi szálláshelyekre érkezett turisták száma is a 2019. évhez képest.
A járvány előtt, 2019-ben 29,870 millió vendégéjszakát jegyeztek, ezt 13,268 millió turista töltötte el. Ez azt jelenti, hogy a vendégéjszakák és a vendégek száma egyaránt 30 százalékkal maradt el tavaly Romániában a 2019-es adatoktól. (MTI)
Kapcsolódó cikkeink
Filmvetítéssel és késő esti nyitvatartással is várják a fővárosi fürdők nyáron a közönséget
Az iskolai nyári szünet kezdetével változatos programokkal várják a vendégeket…
Tovább olvasom >NGM: tovább dübörög a turizmus – májusban több mint 1,7 millió turista érkezett a hazai szálláshelyekre
A kormány folyamatosan azon dolgozik, hogy egyre több külföldi vendéget…
Tovább olvasom >Lanyhul a horvát ingatlanláz: új célpontokat keresnek a befektetők
Évek óta töretlenül népszerű volt a horvát tengerpart a cseh…
Tovább olvasom >További cikkeink
Filmvetítéssel és késő esti nyitvatartással is várják a fővárosi fürdők nyáron a közönséget
Az iskolai nyári szünet kezdetével változatos programokkal várják a vendégeket…
Tovább olvasom >Cukrász Szakmai Nap 2025
A Magyar Cukrász Ipartestület május 5-én tartotta meg hagyományos tavaszi…
Tovább olvasom >Lanyhul a horvát ingatlanláz: új célpontokat keresnek a befektetők
Évek óta töretlenül népszerű volt a horvát tengerpart a cseh…
Tovább olvasom >