„Taste of Japan in Budapest”: a japán kormány első gasztronómiai szemináriuma Budapesten
A japán Mezőgazdasági, Erdészeti és Halászati Minisztérium (MAFF) „Taste of Japan in Budapest” címmel különleges gyakorlati szemináriumot és kóstolót rendezett Budapesten, amelyen a japán konyha sajátosságaiba engedett bepillantást. A rendezvény célja, hogy növelje a japán gasztronómia és az autentikus japán összetevők ismertségét, valamint elmélyítse az ezzel kapcsolatos tudást Magyarországon. Hasonló eseményt rendeztek már Rióban, New Yorkban és világ számos más táján. A japán minisztérium első alkalommal hozta el Budapestre a japán konyha ízeit.
A választás azért esett a magyar fővárosra, mert itt az utóbbi években egyre nő az érdeklődés a japán konyha iránt, ami megmutatkozik az eredeti japán hozzávalókat kínáló üzletek számának növekedésében is. Budapestnek a nemzetközi idegenforgalomban elfoglalt pozíciója szintén alátámasztja a választás helyességét.
Az eseményre a magyar élelmiszeripar vezetői kaptak meghívást, köztük gyártók, forgalmazók, étteremtulajdonosok és főzőiskolák, valamint kormányzati képviselők és a Japán Nagykövetség képviselői.
A kóstolóval egybekötött esemény első részében Takayuki Moriyama, a tokiói Kintsuta étterem vezető séfje mutatta be a japán konyha jellegzetes hozzávalóit, demonstrálta a rizs szakszerű tisztítását. Dashi levest főzött és egy olyan japán fésűkagylót készített el, amely Budapesten is kapható. A résztvevők a japán séf irányításával egy gyakorlati szeminárium keretében maguk készíthették el a gömb alakú Temari-sushit. Az esemény második részében Yoshiko Ueno-Müller szaké specialista kóstolóval egybekötött bemutatón ismertette a japán italkülönlegességet, és Budapesten kapható szaké fajtákat ajánlott.
Az ezt követő kóstolón a kizárólag japán alapanyagok felhasználásával készült ételsor mellé kínáltak megfelelő szaké válogatást. Az menüsor összeállításában Maki Stevenson, a Culinary Institute of Europe Kulináris művészetek felnőttképzési program elnöke is közreműködött. Ennek alapján Moriyama séf két ételt készített: egy fésűkagyló alapú japán ételkülönlegességet és egy rizses ételt, a takikomi gohan-t, amely helyben beszerezhető zöldségek és buri, azaz sárgafarkú lepényhal hozzáadásával készül. Maki Stevenson emellett hét olyan ételt is bemutatott, amelyekben a japán konyha hozzávalóit és fűszereit a magyar konyha ízeivel ötvözi. Emellett az ötféle, a szemináriumon bemutatott szaké mellett további ízesített (például az umeshu-t azaz pácolt szilvás és yuzushu, tehát citrus ízesítésű) szakékat is kóstolhattak az egybegyűltek.
Kapcsolódó cikkeink
Spárgaszezon indul Magyarországon: exportnagyhatalom vagy gasztronómiai lehetőség?
Miközben Nyugat-Európában tavaszi csemegeként ünneplik, itthon még mindig csak szűk…
Tovább olvasom >HNT: hamarabb érnek tudatos borfogyasztóvá a mai fiatal felnőttek
Az elmúlt két évben jelentősen nőtt az alkalmi borfogyasztók aránya…
Tovább olvasom >Amerikai rizs Japánban: szemléletváltás a rizshiány nyomán
Japánban egyre több étterem és üzletlánc fordul amerikai és más…
Tovább olvasom >További cikkeink
VisitBalaton365 desztinációmenedzsment-iroda nyílt Keszthelyen
Szükség van a Balatonnál a térség egészét, gazdaságát is érintő…
Tovább olvasom >Szakmai elismerés az ipartestületnek
A Magyar Vendéglátók Ipartestülete idén újra bekerült a TOP10 meghatározó,…
Tovább olvasom >Az utazási kibercsalásokra is figyelmeztet az MNB nyári kampánya
A nyaralás alatti pénzügyi kockázatok csökkentését támogatja a Magyar Nemzeti…
Tovább olvasom >