„Taste of Japan in Budapest”: a japán kormány első gasztronómiai szemináriuma Budapesten
A japán Mezőgazdasági, Erdészeti és Halászati Minisztérium (MAFF) „Taste of Japan in Budapest” címmel különleges gyakorlati szemináriumot és kóstolót rendezett Budapesten, amelyen a japán konyha sajátosságaiba engedett bepillantást. A rendezvény célja, hogy növelje a japán gasztronómia és az autentikus japán összetevők ismertségét, valamint elmélyítse az ezzel kapcsolatos tudást Magyarországon. Hasonló eseményt rendeztek már Rióban, New Yorkban és világ számos más táján. A japán minisztérium első alkalommal hozta el Budapestre a japán konyha ízeit.
A választás azért esett a magyar fővárosra, mert itt az utóbbi években egyre nő az érdeklődés a japán konyha iránt, ami megmutatkozik az eredeti japán hozzávalókat kínáló üzletek számának növekedésében is. Budapestnek a nemzetközi idegenforgalomban elfoglalt pozíciója szintén alátámasztja a választás helyességét.
Az eseményre a magyar élelmiszeripar vezetői kaptak meghívást, köztük gyártók, forgalmazók, étteremtulajdonosok és főzőiskolák, valamint kormányzati képviselők és a Japán Nagykövetség képviselői.
A kóstolóval egybekötött esemény első részében Takayuki Moriyama, a tokiói Kintsuta étterem vezető séfje mutatta be a japán konyha jellegzetes hozzávalóit, demonstrálta a rizs szakszerű tisztítását. Dashi levest főzött és egy olyan japán fésűkagylót készített el, amely Budapesten is kapható. A résztvevők a japán séf irányításával egy gyakorlati szeminárium keretében maguk készíthették el a gömb alakú Temari-sushit. Az esemény második részében Yoshiko Ueno-Müller szaké specialista kóstolóval egybekötött bemutatón ismertette a japán italkülönlegességet, és Budapesten kapható szaké fajtákat ajánlott.
Az ezt követő kóstolón a kizárólag japán alapanyagok felhasználásával készült ételsor mellé kínáltak megfelelő szaké válogatást. Az menüsor összeállításában Maki Stevenson, a Culinary Institute of Europe Kulináris művészetek felnőttképzési program elnöke is közreműködött. Ennek alapján Moriyama séf két ételt készített: egy fésűkagyló alapú japán ételkülönlegességet és egy rizses ételt, a takikomi gohan-t, amely helyben beszerezhető zöldségek és buri, azaz sárgafarkú lepényhal hozzáadásával készül. Maki Stevenson emellett hét olyan ételt is bemutatott, amelyekben a japán konyha hozzávalóit és fűszereit a magyar konyha ízeivel ötvözi. Emellett az ötféle, a szemináriumon bemutatott szaké mellett további ízesített (például az umeshu-t azaz pácolt szilvás és yuzushu, tehát citrus ízesítésű) szakékat is kóstolhattak az egybegyűltek.
Kapcsolódó cikkeink
Akit a szakma gőze megcsapott
A 2024. év egyik Gundel-díjazottja Rácz Mihály, a családi vállalkozásban…
Tovább olvasom >Az első főzőcsatornánk
A hazai gasztronómia fejlődésében komoly közvetett szerepet játszottak a világ…
Tovább olvasom >Csütörtökön kezdődik a 13. Avasi Borangolás Miskolcon
Idén is megrendezik az Avasi Borangolást Miskolcon, ahol a belváros…
Tovább olvasom >További cikkeink
Az új pápa megválasztása fellendítette Róma idegenforgalmát
XIV. Leó pápát ábrázoló ajándéktárgyak tömege lepte el a Vatikán…
Tovább olvasom >Megnyílt a 2025. évi Országos Pálinka- és Törkölypálinka Verseny Kisvárdán
Ünnepélyes keretek között megnyitották a 2025. évi Országos Pálinka- és…
Tovább olvasom >