Tarol az Amazon fizetési szolgáltatása
Duplázott tavaly az Amazon fizetési szolgáltatása tavaly: kétszer annyian használták 2016-ban, mint 2015-ben – írja a portfolio.hu.
Az Amazon már messze nem csak e-kereskedelmi cég: a cloud szolgáltatásoktól kezdve a mesterséges intelligencia technológiákig (Amazon Echo intelligens személyi asszisztens) sok mindennel foglalkoznak, és az egyik nagy növekedési terület most a cégnél a fizetési szegmens.
2016-ban az Amazon Payments duplázta a tranzakciós volumenét, 33 millió ügyfél fizetett a megoldásukkal, amely lényege, hogy aki már egyszer fizetett az Amazonon, az utána más szolgáltatónál is fizethet ugyanezzel a regisztrációval. Tavaly több új országban vált elérhetővé a fizetési szolgáltatás, Franciaországban, Spanyolországban többek között állami befizetésekre, digitális termékek, utazás, biztosításra vásárlására, adományozásra is használható lett. A felhasználók átlagosan 80 dollárt fizettek tranzakciónként, de például a legnagyobb tranzakció 40 ezer dolláros volt. (portfolio, Marketwatch)
Kapcsolódó cikkeink
Berobbant a Rossmann az e-kereskedelmi toplistára
Először szerepel a Rossmann a PwC által összeállított 2024-es E-toplistán…
Tovább olvasom >Omnichannel vagy semmi – Az e-commerce új iránya
„Mintegy 450 ezer magyar 2023-ban úgy vásárolt először a Temun,…
Tovább olvasom >Fulfilment szolgáltatást vezet be Európában az AliExpress
Új logisztikai szolgáltatást indít Európában az AliExpress Local+ néven, amely…
Tovább olvasom >További cikkeink
A Magyar Termék védjegy a cégeknek közösséget, a vevőknek megbízható minőséget ad
A kölcsönös előnyökön alapuló szakmai együttműködések képessé teszik a vállalkozásokat…
Tovább olvasom >A H&M megérzi a kereskedelmi háború és az ázsiai keresletcsökkenés hatásait
A kereskedelmi háború és az ázsiai keresletcsökkenés negatívan hat a…
Tovább olvasom >Túlad a Cinzanón és a Frattinin a Campari
Az olasz Campari csoport eladja két ismert márkáját, a Cinzano…
Tovább olvasom >