Szupercsípős chilit dob piacra a Tesco
A legerősebb brit chilipaprikát vezeti be üzleteibe a Tesco az Egyesült Királyságban. Az Armageddon nevű chili majdnem egy szinten van az amerikai Carolina Reaperrel, amely a világ legerősebb chilije.
Az Armageddon 1,3 millió SHU értékű a Scoville-skálán, ami csupán egy kicsit marad el az 1,5 SHU-s Carolina Reapertől.
Az Armageddont Salvatore Genovese, az Egyesült Királyság legnagyobb chilitermelője termeszti a bedfordshire-i Blunhamban. A paprika 15 grammos csomagokban kapható majd, csomagonként 1 fontért.
Kapcsolódó cikkeink
Rekordméretű élelmiszergyűjtést szervez a Magyar Élelmiszerbank Egyesület pénteken és szombaton
A Magyar Élelmiszerbank Egyesület által szervezett pénteki és szombati adománygyűjtésen…
Tovább olvasom >Már javában tart a dinnyeszezon a Tescónál
A Tesco évről évre jelentős mennyiségű magyar görögdinnyével látja el…
Tovább olvasom >Újabb közel 60 milliót fordíthatnak helyi szervezetek fiatalok közösségi programjaira a Tesco pályázati programjával
Április 7-én elstartolt a Tesco közösségi pályázati programjának második fordulója,…
Tovább olvasom >További cikkeink
Történelmi utazás a magyar bor nyomában – Egerben folytatódik a Rubicon és az MKIK előadássorozata
Május 15-én Egerben folytatódik a Rubicon Intézet és a Magyar…
Tovább olvasom >Gulyáságyúval és tacskófutammal indul a food truck szezon
Több száz éves „food truckok” érkeznek a Kincsem Parkba –…
Tovább olvasom >Május 13-án startol a 44. Országos Borverseny – Dr. Nagy István agrárminiszter fővédnöksége mellett nyitják meg a rangos eseményt
A Hegyközségek Nemzeti Tanácsa (HNT) 2025. május 13-án rendezi meg…
Tovább olvasom >