Sztrájkolnak az Amazon dolgozói
Noha az Amazon eddig rendkívül jól jött ki pénzügyileg a koronavírus-krízisből, most azzal kell szembesülnie, hogy a dolgozói egy része sztrájkba lép. A cég Staten Island-i raktárának munkavállalói nem dolgoztak a mai napon, így fejezve ki nemtetszésüket aziránt, hogy az Amazon hogyan bánik velük a krízis idején.
A raktárosokkal szolidaritást vállaltak a tech dolgozók is, akik teljes fizetést követelnek akkor is, ha nem mehetnek be a munkahelyükre.
Eközben az ugyancsak az Amazon tulajdonában lévő Whole Foods is sztrájkot szervez, hogy több védelmet kapjanak a dolgozók a munkahelyükön. A terv szerint holnap minden Whole Foods dolgozó beteget jelent és fizetett betegszabadságot követel mindenkinek, aki önkéntes karanténba vonul, hogy megvédje magát a megbetegedéstől. Ezen kívül azt is kérik majd a munkaadójuktól, hogy ingyenes koronavírus-tesztet végezzenek rajtuk, és veszélyességi pótlékot fizessenek nekik.
Tech Crunch
Kapcsolódó cikkeink
Az Amazon visszakozik: kínai megrendelések lemondásával reagál az amerikai vámemelésre
A kereskedelmi háború új fejezete az e-kereskedelemben – az Amazon…
Tovább olvasom >Elindult az Amazon Írországban
Az Amazon elindította írországi online áruházát, az Amazon.ie-t, ahol több…
Tovább olvasom >Belép a kombucha piacra a Lipton
Új, kombucha termékcsaládot dobott piacra a Carlsberg Britvic Lipton márkája…
Tovább olvasom >További cikkeink
Új elnökséggel és megújult célokkal folytatja a munkát az MLSZKSZ
Tisztújító közgyűléssel és szakmai konferenciával zárta a 2024-es évet a…
Tovább olvasom >A Promóciók napján átadásra kerültek az „Év Promóciója 2025” díjak
Idén 17. alkalommal került megrendezésre, a Trade magazin szervezésében az…
Tovább olvasom >Elindult a Green Awards 2025
Elstartolt Magyarország legrangosabb fenntarthatósági pályázata, a Green Awards, a Portfolió…
Tovább olvasom >