Szövetkezésre ösztönzik a gazdákat Romániában
Kihirdette Klaus Iohannis román elnök a román gazdák szövetkezését adókedvezményekkel ösztönző törvénymódosítást – közölte csütörtökön a román elnöki hivatal.
A román parlament június végén fogadta el a mezőgazdasági szövetkezetek működését szabályozó 2004/566-os törvény módosítását, amely új lendületet kíván adni a gazdák szövetkezésének. A jogszabály lehetővé teszi az egyéni és a családi vállalkozásoknak, hogy mezőgazdasági szövetkezetek tagjává váljanak.
A szövetkezetek különböző adókedvezményeket kapnak, így például az első öt évre felmentik a társasági adó fizetésének kötelezettsége alól azokat az újonnan alakult szövetkezeteket, amelyek feldolgozzák a mezőgazdasági termékeket. Szintén a társasági adó fizetése alól mentesülnek öt évre azok a mezőgazdasági termékeket feldolgozó szövetkezetek, amelyek lejben megfelelő évi nettó 2 millió euró árbevételt realizálnak.
Az egyéni, családi és mikrovállalkozásoknak nem kell fizetniük jövedelemadót a szövetkezet által értékesített termés után, és az ingatlanadóból is kedvezményt kapnak. Emellett a szövetkezeti tagoknak nem kell fizetniük haszonbéradót, amennyiben földjüket a szövetkezetnek adják haszonbérbe megművelésre.
Romániában a mezőgazdasági termelők túlnyomó többsége kistermelő, az átlag üzemméret mindössze 3,46 hektár. (MTI)
Kapcsolódó cikkeink
Az EU-Mercosur megállapodás ellen tiltakozó gazdák akadályozzák több autópálya forgalmát Belgiumban
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >Innovatív magkezelési megoldást fejlesztenek a Szegedi Tudományegyetemen
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >Több ezer gazda tüntetett Varsóban a Mercosur-megállapodás ellen
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >További cikkeink
KSH: novemberben az előző év azonos időszakához mérten 5,4, az előző hónaphoz képest 2,0 százalékkal visszaesett az ipari termelés
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >A fogyasztók vagy az élelmiszeripar formálja, mi kerül az asztalokra?
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >

