Szír tulajdonú orvosi implantátum gyárat avattak Diósdon
Új, közel kétezer négyzetméteres, elsősorban orvosi implantátumokat gyártó bázist létesített a Pest megyei Diósdon 63 millió forintos vissza nem térítendő uniós támogatással a szír tulajdonban lévő Biotech GmbH.
A cégcsoport egyelőre száz főt foglalkoztató létesítményét csütörtökön avatták.
A megnyitón Abdullah Al-Dardari, Szíria gazdasági ügyekért felelős miniszterelnök-helyettese vezetésével népes szír küldöttség is jelen volt, a szalagot a Magyarországon élő szír tulajdonos, Alkaysi Ghazi és Botos Balázs, a Nemzetgazdasági Minisztérium nemzetközi kapcsolatokért felelős helyettes államtitkára vágta át.
A Biotech GmbH új diósdi telephelyén elsősorban kórházi felhasználásra szánt ortopédiai (csípő-, térd- és vállízületi), traumatológiai és gerinc implantátumokat gyártanak, de a létesítmény fejlesztő-oktató bázisként is működik- mondta az MTI-nek Szentpétery Olivér ügyvezető igazgató. Hozzátette: terveik szerint hamarosan már 200-250 – zömmel a térségben élő – embernek tudnak majd munkát adni, éves árbevételük jövőre akár az 5 milliárd forintot is elérheti.
Az egy év alatt elkészült, összesen 247 millió forintba került telephelyen három hónapja próbaüzemben egy műszakban dolgoznak, de mielőbb szeretnének átállni a három műszakos termelésre – húzta alá az ügyvezető. Mint mondta, azért is fontos lépés a mostani gyáravatás, mert a szír származású, családjával együtt hazánkban élő sebészorvos tulajdonos irányításával működő cégcsoport eddig Magyarországon többnyire bérelt ingatlanokban végezte tevékenységét.
Ennek ellenére fel tudták venni a versenyt a hasonló profilú multicégekkel, mert olcsóbban adták termékeiket a kórházaknak. A Biotech 17 országba exportál, Szírián kívül Horvátországban, Törökországban, Németországban és most már Magyarországon tart fenn saját gyárat.
A diósdi telephelyen számítógép-vezérelt, főként amerikai és japán gépekkel állítják elő a minőségi alapanyagból készülő implantátumok „vázait”, melyeket Ausztráliában sterilizálnak. A fő profilnak számító csípő- és térdimplantátumokból várhatóan egyelőre évi 10 ezer darabot készítenek, de ez a mennyiség akár a négyszeresére is emelkedhet, ha megérkeznek a most még hiányzó gépek, illetve ha „felpörög” a termelés – mondta az ügyvezető, hangsúlyozva: a protézisek beültetéséhez használt műszerkészletek is ezekről a gépekről kerülnek majd ki.
A Biotech termékeinek népszerűségét és kelendőségét Szentpétery Olivér a viszonylag alacsony árral és azzal magyarázta, hogy nagyon „erős” orvosi- szakmai fejlesztő gárda áll a cégcsoport mögött.
Botos Balázs, a Nemzetgazdasági Minisztérium helyettes államtitkára gratulált a cégcsoport vezetőinek a régió ipari fejlődéséhez és a munkahelyteremtéshez is nagymértékben hozzájáruló új létesítményhez.
Spéth Géza (független), Diósd polgármestere példaértékűnek nevezte a szír-magyar együttműködést. Mint beszédében kifejtette: a világszínvonalú gyár átadása nemcsak azért nagy jelentőségű, mert öregbíti a község hírnevét, hanem azért is, mert az itt előállított orvosi eszközök számos ember gyógyulását szolgálják.
Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
Tovább bővül az Euronics – két új áruházzal és több mint 5 ezer átvevőponttal készültek
Jelentős fejlesztésekkel és új forgatókönyvvel fordul rá az ünnepi szezonra…
Tovább olvasom >Biztonságos és kényelmes: a mobiltárcás fizetés térnyerése Magyarországon
A mobilos fizetés egyre népszerűbb megoldás, hiszen gyors, kényelmes, és…
Tovább olvasom >Zárva lesznek a Rossmann üzletek Szenteste
A Rossmann Magyarország idén is szabadnapot biztosít munkatársai számára december…
Tovább olvasom >