Szijjártó: Makaóban igény van a magyar prémium termékekre
Makaóban számos területen mutatkozik komoly igény a magyar prémium termékekre és szolgáltatásokra – mondta Szijjártó Péter külgazdasági- és külügyminiszter kedden az MTI-nek telefonon Makaóból, miután találkozott Ho Jat Szeng makaói főkormányzóval.
Szijjártó Péter – akinek a személyében először látogatott magyar külügyminiszter a Kínához tartozó, különleges közigazgatási státusú területre – hangsúlyozta: a jelentős bevételeket termelő szálloda- és kaszinóiparának köszönhetően Makaó dicsekedhet a világon az egyik legmagasabb egy főre jutó GDP-vel, így a félmilliós lakosú terület rendkívül fizetőképes. Makaó ráadásul Hongkonghoz hasonlóan nagyra értékeli, hogy Magyarország nem szól bele a terület belső berendezkedésébe, illetve Kínához fűződő kapcsolatába. Mindez együtt kiváló lehetőséget biztosít arra, hogy magyar prémium termékek és szolgáltatások jelenjenek meg a makaói piacon – szögezte le a tárcavezető.
Makaó sajátosságairól szólva a külügyminiszter elmondta: a terület méretéből és beépítettségéből adódó korlátok miatt Makaóban semmilyen mezőgazdasági termelésre nincs lehetőség, ezért szinte mindent importból szereznek be. Az agrártermékek körében kifejezetten nagy igény mutatkozik a magyar marha-, sertés- és csirkehúsra, így a következő időszakban a makaói kormányzat ilyen termékek piacra lépését kívánja elősegíteni.
A világ legsűrűbben lakott területeként Makaó magas minőségű szolgáltatásokat keres a városüzemeltetés terén – emelte ki a magyar külügyminiszter, ezért komoly igény mutatkozik egyebek mellett a magyar vízgazdálkodási és szennyvízkezelési technológiák iránt.
Szijjártó Péter a két fél közötti oktatási és kulturális együttműködés főbb eredményeit sorolva megemlítette, hogy Makaóban a magyar kultúra kifejezetten nagy megbecsülésnek örvend, így több nemzetközi kulturális eseményre és fesztiválra hívtak már meg magyar művészeket és együtteseket, valamint magyar kulturális programsorozat is színesíti majd a Makaóban kínált nemzetközi programok palettáját.
A miniszter szót ejtett arról is, hogy a két fél között létrejött ösztöndíj-megállapodás alapján makaói fiatalok kezdhetik meg tanulmányaikat magyar egyetemeken, miközben Makaóba is várják a magyar hallgatókat. (Nagy Mariann, MTI)
Kapcsolódó cikkeink
Szorosabb gazdasági és turisztikai partnerségre számíthatunk Montenegróval
Montenegró Magyarország számára kiemelten fontos partner, és a magyar kormány…
Tovább olvasom >A vendégmunkások védelmében emelt szót Szijjártó Péter
Nem lehet összekeverni az illegális migránsokat azokkal, akik rendezett körülmények…
Tovább olvasom >Magyarország 20 éve az EU-ban: hogyan változott a külkereskedelem?
2004. május 1-én tíz új állam csatlakozott az Európai Unióhoz,…
Tovább olvasom >További cikkeink
Paradigmaváltás küszöbén az élelmezésben – A Lánchíd Klub szeptemberi ülésének vendége volt: Szöllősi Réka élelmiszer-politikai szakértő
Hátrányból indulunk! Egy globális paradigmaváltás küszöbén állunk! 2030-ig a G20…
Tovább olvasom >BMI: Mélyülő zsugorodás októberben
A Beszerzési Menedzser Index (BMI) szezonálisan kiigazított októberi értéke: 47,6.…
Tovább olvasom >GKI: Versenyképességi reformok szükségessége az EU-ban és Magyarország szerepe a változásokban
Az Európai Uniónak jelentős reformokra van szüksége a Draghi jelentés…
Tovább olvasom >