A Szentkirályi 2,6 millió eurós szirupkeverő üzemet avatott Kékkúton
A Szentkirályi-Kékkúti Ásványvíz 2,6 millió euróból létrehozott szirupkeverő üzemét avatták fel pénteken Kékkúton, ahol új termékként gyümölcs ízesítésű ásványvizet állítanak elő. A Külgazdasági és Külügyminisztérium parlamenti államtitkára a beruházás apropóján a családi gazdaságok fejlődésének jelentőségét méltatta.
Alessandro Pasquale, a Central Europe Mineral Water Holding társtulajdonosa (b), Balogh Levente, a Szentkirályi-Kékkúti Ásványvíz Kft. elnöke (b2) és Szabó László, a Külgazdasági és Külügyminisztérium parlamenti államtitkára (b3) átvágja a nemzeti színű szalagot a kft. szirupkeverő üzemének avatásán Kékkúton 2017. május 12-én. MTI Fotó: Bodnár Boglárka
A beruházás eredményeként 15 százalékkal nő a cég termelése – közölte a vállalat 110 éves fennállása alkalmából rendezett pénteki üzemcsarnok-avató rendezvényen a Szentkirályi-Kékkúti Ásványvíz Kft. elnöke.
Balogh Levente elmondta, hogy az önerőből megvalósított beruházás célja a márka piaci erősítése és az ásványvizek piacán a 38 százalékos magyarországi részesedés 50-60 százalékra emelése. Felidézte, hogy a vállalat 15 évig külföldi tulajdonban volt, veszteségesen működött, majd tavaly nyereségessé vált, miután a Szentkirályi Ásványvíz Kft. és a Kékkúti Ásványvíz Zrt. egyesült, a tulajdonos, Central Europe Mineral Water Holding 2015-ös létrehozásával.
Alessandro Pasquale, a Central Europe Mineral Water Holding társtulajdonosa mérföldkőnek nevezte a beruházást, szavai szerint „a Theodora a tradíciót képviseli, a Szentkirályi pedig az újdonságot.”
Szabó László, a Külgazdasági és Külügyminisztérium parlamenti államtitkára arról beszélt, hogy Magyarország vízügyi nagyhatalomnak számít, és emlékeztetett, hogy tavaly év végén, Magyarországon szervezték meg a második nemzetközi Víz világtalálkozót. Magyarország egyik legfontosabb export-termékének nevezte a vízhez kapcsolódó tudást, egyebek mellett az öntözéssel, ivóvízellátással összefüggő technológiák magas színvonalát.
Magyarországon évtizedekig lemaradásban voltak a családi gazdaságok, ezért is nagy jelentősége van az ehhez hasonló beruházásoknak, amelyek nélkül a magyar gazdaság nem erősödhet tovább – fogalmazott. Martin Olivér, a Szentkirályi-Kékkúti Ásványvíz Kft. ügyvezetője az MTI kérdésére válaszolva kifejtette: az üzemavatáson további öt évre meghosszabbítják a Balaton-felvidéki Nemzeti Parki Igazgatóságával az együttműködést, melynek keretében egyebek mellett felújítják a kétszer 8 kilométer hosszú Theodora tanösvényt.
A cég tavaly 3,4 milliárd liter ásványvizet gyártott, a kékkúti üzemből 140 millió liter származott. A vállalatnál 320 munkavállalót foglalkoztatnak, a kékkúti üzem dolgozónak száma ezen belül 120. A tavalyi árbevétel közel 15 milliárd forint volt – közölte az ügyvezető. (MTI)
Kapcsolódó cikkeink
Egy milliárd dollárból bővíti a gyártást Mexikóban a Nestlé
A Nestlé bejelentette, hogy 1 milliárd dolláros beruházást eszközöl Mexikóban…
Tovább olvasom >GKI: A kormány által támogatott nagyberuházások szétverik a helyi munkaerőpiacot
A magyar kormány az ország újraiparosításának részeként az elmúlt években…
Tovább olvasom >4000 milliárd forintnyi új beruházás érkezik hazánkba
A tavalyi a magyarországi gazdaságtörténet második legeredményesebb éve volt a…
Tovább olvasom >További cikkeink
Trendforduló a fiatalok körében: másképp gondol az alkoholmentes italokra a Z generáció
Beérni látszanak a felelős alkoholfogyasztás érdekében tett erőfeszítések: a HEINEKEN…
Tovább olvasom >Az IKEA új Mobil Átvételi Pontjai közelebb hozzák az otthon kényelmét
Újabb lépést tett az IKEA annak érdekében, hogy a vásárlók…
Tovább olvasom >NAV: több száz liter alkoholt rejtett bútorok közé egy román sofőr, akit az M43-as autópályán ellenőriztek
Több száz liter alkoholt rejtett bútorok közé az a román…
Tovább olvasom >