Szárnyal a bankkártyás fizetések száma, csökken a készpénzhasználat Magyarországon
Az elmúlt évben jelentősen megnőtt a bankkártyás fizetést elfogadó kereskedők száma Magyarországon, miközben a készpénzfelvételek aránya tovább csökkent – derül ki a Magyar Nemzeti Bank (MNB) friss adataiból. A 2024 második negyedévére vonatkozó statisztikák szerint a bankkártyás fizetési tranzakciók száma 10,7%-kal növekedett az előző év azonos időszakához képest, míg a tranzakciók értéke 10%-os emelkedést mutat.

Az elektronikus fizetési lehetőségek iránti kereslet növekedése nem csak a fizikai üzletekben, hanem az online kereskedelemben is megfigyelhető
A digitális fizetési módok térnyerését jól jelzi, hogy egyre több bankkártya „költözik” a mobiltelefonokba. 2024 második negyedévében 27,5%-kal nőtt a mobiltelefonokon regisztrált kártyák száma, és a mobiltárcával végrehajtott tranzakciók száma 32%-kal emelkedett, értékük pedig 36%-kal bővült az előző évhez képest – írja az Infostart.
A készpénzfelvételek továbbra is visszaszorulóban vannak: éves összehasonlításban 3,5%-os csökkenést mutatnak. Az elektronikus fizetési lehetőségek iránti kereslet növekedése nem csak a fizikai üzletekben, hanem az online kereskedelemben is megfigyelhető, ahol az elfogadóhelyek száma 21,5%-kal bővült.
Az OTP Bank adatai szerint a bank saját POS-termináljainak száma az országos átlag felett, 11,5%-kal nőtt az idei második negyedévben, míg a SimplePay Telefonos POS-t használó vállalkozások száma 23%-kal emelkedett. Ez is jól mutatja, hogy Magyarországon egyre inkább előtérbe kerül az elektronikus fizetés, miközben a készpénzhasználat fokozatosan visszaszorul.
Kapcsolódó cikkeink
A fiatalok főként az élelmiszer-vásárlásokkal kerülnek be a digitális pénzügyek világába
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >Coface: Szintet lép a vállalatok közötti pénzforgalom és a követeléskezelés
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >Világszintű internetleállás bénította meg a digitális szolgáltatásokat – kártyás fizetések is akadoztak
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >További cikkeink
Az OKSZ kommentárja a friss inflációs adatról
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >További termékekre terjeszti ki az árréscsökkentést a kormány
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >Megtört a növekvő trend: idén ugyanannyit terveznek költeni a magyarok karácsonykor, mint tavaly
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >


