Szállodai befektetések: dinamikus lehetőségek a hotelpiacon
A Portfolio Property Investment Forum egyik kiemelt témája a szállodai eszközök befektetési lehetőségei voltak, különös tekintettel a magyar piacra. Takács Márton, a Moore Hungary Hotel Advisory és a Hotel and Leisure Global Sector vezetője nyitóelőadásában a szállodaipari befektetések térnyeréséről és a bérleti szerződések új szerepéről beszélt. A szállodaipar, mint befektetési eszköz, az inflációs nyomás ellenére is vonzó lehetőségeket kínál, amelyre a befektetők egyre nagyobb figyelmet fordítanak – írja a Pénzcentrum.
A szállodai eszközök vonzereje és piaci trendek
Takács Márton előadásában kiemelte, hogy a hotelpiac, mint eszközosztály, az elmúlt években jelentős figyelmet kapott. 2023-ban a befektetési volumen még gyenge volt, de 2024 első fele jelentős fellendülést hozott, és a várakozások szerint ez a tendencia 2025-ben is folytatódni fog. A magántőke-alapok továbbra is a vezető vásárlók a piacon, és az új belépők aránya is magas, ami azt jelzi, hogy a szállodaiparba történő befektetések iránti érdeklődés tovább növekszik.
A szállodai átlagárak képesek voltak követni, sőt meghaladni az infláció mértékét, ami szintén erősíti a befektetési kedvet. A szektor rezilienciája, vagyis gyors alkalmazkodási képessége, különösen vonzó a befektetők számára, hiszen a pandémia alatt is bebizonyosodott, hogy az emberek utazási vágyát a válságok sem csökkentik.
A belföldi piac helyzete és a befektetési lehetőségek
A panelbeszélgetésben a szállodapiac jelenlegi állapotáról és a befektetési lehetőségekről is szó esett. Róna Andrea, a Danubius Hotels fejlesztési igazgatója szerint a szállodák hosszú távú befektetési eszközök, és rendkívül fontos, hogy a befektetők jól időzítsenek a piacra lépés és kilépés tekintetében, mivel az utazási szokások viszonylag gyorsan változnak. Fóti Balázs, a Wing szállodafejlesztési igazgatója szerint jelenleg egy növekedési ciklus elején vagyunk, amely hosszú távú stabilitást ígér.
A beszélgetés során Budapest és a vidéki piacok közötti különbségek is előtérbe kerültek. A fővárosi szállodapiac kínálata még mindig nagy lehetőségeket rejt magában, és bár egyes másodlagos városok, például Debrecen is felmerültek, a résztvevők óvatosan fogalmaztak, amikor a vidéki piacokra való befektetési lehetőségekről beszéltek.
A jövő kilátásai a szállodai befektetések terén
Az előadás és a panelbeszélgetés záró kérdése az volt, hogy mikor érdemes szállodába fektetni: „Hold, buy or sell?” A résztvevők szerint most van a megfelelő idő a hosszú távú befektetésekhez, hiszen a szállodapiac folyamatosan fejlődik, és a kereslet növekedése további árbevételi lehetőségeket kínál. A piaci szereplők abban bíznak, hogy a megfelelő kínálat újabb turistákat vonz, így a szállodák jövője továbbra is fényes marad.
Kapcsolódó cikkeink
Jelentős növekedést produkált az első félévben a globális hotelipar
Komoly felívelő szakaszban van a nemzetközi hotelpiac: az idei első…
Tovább olvasom >BDPST Group: ismét erős nyári szezonja lehet a budapesti hoteleknek
A budapesti hotelpiacon a külföldi vendégek visszatérésével erős nyári szezonra,…
Tovább olvasom >További cikkeink
2025-ben magához térhet a fogyasztás
Mi jellemezte a magyar gazdaságot az elmúlt negyedévben? Mikor kap…
Tovább olvasom >Bank360: Bevezeti a kormány az automatikus inflációkövető adóemeléseket
Automatikus adóemelést vezet be több adónál is a kormány. A…
Tovább olvasom >Saját kézzel, ötévente, fehérre – így festik otthonukat a magyarok
A magyarok, csehek és szlovákok festési szokásait térképezte fel a…
Tovább olvasom >