Szallas.hu: töretlen a magyarok utazási kedve
Töretlen a magyarok utazási kedve, az elmúlt hetek kedvező időjárása élénkítette a foglalási kedvet, ez a júliusi telítettségen is látszott és hatással volt az augusztusi előfoglalásokra – közölte a Szallas.hu portál az MTI-vel hétfőn.

Nem csak a Balatonra utazik a magyar
Az online szállásközvetítő legfrissebb adatai alapján az eddig beérkező nyári foglalási volumen 19 százalékkal ugyan elmarad még a tavalyi rekord nyártól, és a bázisnak tekintett, pandémia előtti 2019-es szintet is alulról súrolja. Kelemen Lili, a Szallas.hu szóvivője az adatokat értékelve elmondta: az utazók az idén előbb kezdték el lefoglalni a vakációhoz a szállást, a szezonhoz közeledve azonban nem nőtt tovább kiugróan a kereslet. Mindezek ellenére van a szezonnak egyértelmű nyertese is: Visegrádon közel 10 százalékkal nőtt a nyári foglalások száma.
Összesítésben továbbra is Siófok a legkedveltebb úti cél a vakáció idején a magyarok körében, ezt követi a sorban Hajdúszoboszló, Budapest, Eger és Gyula. Régiós szinten az előző évek nyári trendjeihez hasonlóan a Balaton a legnépszerűbb, mostanra már minden 3. nyári foglalás ide szól, míg egy hónapja még csupán minden 5. foglalás volt balatoni.
Az adatok szerint idén nyáron az éjszakánkénti átlagár egy fő részére Budapesten és vonzáskörzetében a legmagasabb, 14 400 forint. Ezt követi a Balaton 12 500 forinttal és a Nyugat-Dunántúl 12 ezer forinttal. A Tisza-tó a legolcsóbb az átlagárakban, itt 9311 forint egy fő részére egy éjszaka.
Tavalyhoz képest nagyobb léptékű a drágulás a Tisza-tónál, mint a Balatonnál, előbbinél 16,5 százalékos, utóbbinál 15,3 százalékos a változás. A százalékban mérsékeltebb balatoni drágulás fő oka, hogy a tavalyi évben már jelentős áremelkedés történt ebben a régióban. Idén a Velencei-tó drágult legkevésbé a vízparti régiók közül, kicsivel több mint 11 százalékos az áremelkedés a nyárra, ez átlagosan 1200 forintos drágulást jelent.
A szállástípusok közül a hotelek átlagára a legmagasabb, egy főnek egy éjszaka átlagosan 20 600 forint. A panzió esetén 11 400 forint, az apartmannál 9100 forint, míg a vendégházaknál 8800 forint.
Közölték: az előfoglalások alapján a nem hotel típusú szálláshelyek a foglalások 74 százalékát teszik ki az előző évekhez hasonlóan, közülük is az apartman a legkeresettebb, a foglalások több mint harmadával.
A foglalások negyedét júniusban és júliusban is SZÉP-kártyával fizették, és 7 százalékkal többen használták ezt a fizetési opciót a tavalyi nyárhoz képest. A turisztikai attrakciók közül az Egri Vár, a Szalajka-völgy, a Szépasszonyvölgy, a Cserkeszőlő Fürdő és Gyógyászati Központ és a Hajdúszoboszlói Gyógyfürdő a legkeresettebbek – közölték.
Kapcsolódó cikkeink
A turizmusra is kihat a járvány eszkalációja
Bár a ragadós száj- és körömfájás vírusa emberre nem veszélyes,…
Tovább olvasom >Digitális kincsesbánya a műemlékek szerelmeseinek – elindult az e-orokseg.hu
Soha nem volt még ilyen látványos és közérthető módon elérhető…
Tovább olvasom >A Balaton és a kékszőlő
„A fogyasztók manapság a nagyon magas minőségű, könnyedebb vörösborokat keresik,…
Tovább olvasom >További cikkeink
Flórián László irányítja áprilistól a Praktikert
Új ügyvezető igazgató irányítja 2025. áprilisától a magyar tulajdonú, országos…
Tovább olvasom >A szolgáltatások drágulása hajtja az inflációt – nem az élelmiszerek
Bár a közbeszédben és a kormányzati intézkedések fókuszában továbbra is…
Tovább olvasom >MLBKT: márciusban további fellendülést jelez a BMI
A beszerzésimenedzser-index (BMI) szezonálisan kiigazított márciusi értéke 51,2 – közölte…
Tovább olvasom >