Szakmai tanácsadással és anyagi támogatással segíti a KPMG a civil szervezetek sikerességét
Kihirdették a KPMG 16. éve futó Felelős Társadalomért Programjának nyerteseit, akik pro bono tanácsadást, valamint a tavalyi évhez hasonlóan 3-3 millió forintos működésre fordítható pénzügyi segítséget és informatikai eszközöket kapnak. A pályázattal a KPMG az egészségügy, az oktatás, a sokszínűség, a környezeti fenntarthatóság területén működő civil szervezetek fenntartható és átlátható működéséhez nyújt támogatást.
A KPMG Felelős Társadalomért Programja idén 16. éve segíti a civil szférát. Ez idő alatt a KPMG több mint 270 kollégája közel 2500 munkaórával vett részt benne, 41 szervezet kapott 57 millió forintot, 139 számítógépet és 7 laptopot, valamint komplex szakmai támogatást. A program a KPMG globális Impact Plan célkitűzéseihez igazodik, amely program révén szerte a világon dolgoznak együtt a KPMG kollégái a helyi közösségekkel.
A Felelős Társadalomért Program keretében a KPMG évről évre szakmai segítséget ajánl fel közhasznú szervezetek számára, hogy támogassa stabil, értékteremtő és hosszútávú működésüket. A non-profit szférában működő szervezetek számára ugyanis különösen fontos a hosszú távú működési stratégia megléte annak érdekében, hogy megfelelő választ tudjanak adni a társadalmi problémák és az éghajlatváltozás kihívásaira.
A Felelős Társadalomért Programban a KPMG szakértői megosztják gyakorlati tapasztalataikat, szaktudásukat a szervezetekkel és segítenek felmérni a folyamatokat. Hozzájárulnak a szervezetek számára kulcsfontosságú kihívások kezeléséhez, biztosítva ezzel a hosszú távú fenntarthatóságukat. A tanácsadás célja, hogy a KPMG szakmai tudásával hozzájáruljon a nyertes közhasznú jogállású civil szervezetek tevékenységének fejlesztéséhez, aktuális gazdasági, jogi, pénzügyi kihívásainak megoldásához.
Az idei pályázat
A 16. alkalommal meghirdetett Felelős Társadalomért Program pályázatán a non-profit szervezetek adózási, jogi, HR és belső működési, stratégiai és üzleti működési, informatikai, pénzügyi és számviteli, ESG szakmai tanácsadásra, valamint 3 millió forintos pénzügyi támogatásra, emellett informatikai eszközökre is pályázhattak.
A közel 100 pályázóból, a Hintalovon Gyermekjogi Alapítvány, a Nők a Nőkért Egyesület az Erőszak Ellen és a Mars Autistákért Alapítvány nyert idén szakmai és pénzügyi támogatást.
A Hintalovon Gyermekjogi Alapítvány a kiemelten fontos programok hatásmérésének előkészítésére, a Nők a Nőkért Egyesület az Erőszak Ellen jogi tanácsadásra, a Mars Autistákért Alapítvány üzleti terv alakításában nyerte el a KPMG szakértőinek pro bono támogatását.
A tavalyi évben meghirdetett programra közel 100 pályázat érkezett be. A pályázók köre igen széles volt, hiszen országosan ismert és kevésbé ismert civil szervezetek egyaránt képviseltették magukat. A visszatérő pályázók mellett számos új civil szervezet is benyújtotta pályázatát. A KPMG a pályázatok benyújtását sokkal szigorúbb jelentkezési feltételekhez kötötte és nagyobb hangsúlyt helyeztek a programban eddig tapasztalt visszajelzésekre, a komplex együttműködésekre, a pro bono projektek megvalósíthatóságára és annak valódi hatására. A kiválasztott 3 civil szervezet számára a következő időszak a megvalósításról fog szólni, melynek során a KPMG szakértői aktívan támogatják őket a konkrét feladatok végrehajtásában, elősegítve ezzel a hosszú távú, sikeres működésüket.
„Alapítványunk számára kiemelten fontos programjaink hatásának mérhetősége és fenntarthatósága. A KPMG pro bono tanácsadás lehetőséget biztosít arra, hogy szakértői segítséggel átnézzük az eddigi folyamatokat és finomhangoljuk azokat. Egy átlátható és megbízható hatásmérés révén még eredményesebben tudjuk fejleszteni a programok designját és kommunikálni a hatását. Ez szerintünk kulcsfontosságú a gyerekjogok érvényesülésének előmozdításában.”
– mondta el Rohrböck Kinga, a Hintalovon Alapítvány ügyvezető igazgatója.
Szalay Dorottya, a Nők a Nőkért Egyesület az Erőszak Ellen szakmai koordinátora, forrásteremtő és nemzetközi kapcsolat referense hangsúlyozta,
„a KPMG támogatás közvetlenül hozzájárul ahhoz, hogy az erőszaktúlélő nők és az erőszaknak kitett, illetve veszélyeztetett gyerekek olyan minőségi szolgáltatásokhoz férjenek hozzá, amelyek érdemi segítséget jelenthetnek számunkra a biztonságos élet kialakításához. A KPMG programja három, kiemelten fontos tevékenység megvalósítását is lehetővé teszi, melyek közül kettő az erőszaktúlélők támogatására fókuszál, egy pedig az erőszak megelőzésével foglalkozik. A pro bono tanácsadásnak az új kapcsolatok kiépítésében és a támogató hálózat bővítésében is jelentős szerepe van, ami szintén a szervezet rezilienciáját erősíti.”
Szilvásy Zsuzsanna, a Mars Autistákért Alapítvány ügyvezetője kiemelte:
„Egy tavaly indult szolgáltatásunkat (autista gyerekek táboroztatása) szeretnénk idén továbbfejleszteni. A KPMG támogatása most lehetővé teszi számunkra, hogy több családot érjünk el, többen érezhessék úgy, hogy nincsenek egyedül. Az utóbbi években érezzük, hogy bár sem a missziónk, sem a célcsoportunk nem változott, magának a célcsoportnak a minősége módosult. Egyre több tizenéves és felnőtt kap autizmus diagnózist. Így egyre több tizenéves és autista felnőtt jelenik meg nálunk segítséget kérve. A pro bono támogatás abban fog nekünk segíteni, hogy úgy dolgozzunk ki számukra a legjobb segítséget, találjuk ki a támogatás új struktúráját, hogy az ne terhelje túl az alapítvány forrásait, hosszútávon fenntartható maradjon. Az együttműködés kimenete tehát egy szélesebb, ugyanakkor hosszútávon fenntartható, szolgáltatási struktúra.”
Kapcsolódó cikkeink
Az ESG nem kampány, hanem stratégia – A fenntarthatóság új arca a vállalati kommunikációban
A környezeti, társadalmi és irányítási szempontok – azaz az ESG…
Tovább olvasom >Az elektronikus számlázásról és valós idejű digitális adatszolgáltatásról kéri a cégek véleményét az adóhatóság
A tájékoztató szerint Magyarország részéről a csomag projektgazdája a Nemzetgazdasági…
Tovább olvasom >KPMG: Hogyan lehet etikus és versenyképes az AI használata a hitelkockázat-elemzésben
Várhatóan a pénzintézetek és pénzügyi szolgáltatók lehetnek az egyik legnagyobb…
Tovább olvasom >További cikkeink
FECSO: a szemléletformálás a cél
A Fenntartható Csomagolásért Egyesület (FECSO) megalakulását sajtótájékoztatón jelentették be, ahol…
Tovább olvasom >Kuponláz Magyarországon
A magyarok közel fele havonta kuponozik, sokan 5000 forintnál is…
Tovább olvasom >Élénk húsvéti légiforgalmat kezelt a HungaroControl
A húsvéti időszakban jelentősen erősödött a forgalom Magyarország légterében a…
Tovább olvasom >