Szabvány híján lassan terjed az e-számlázás
Jóllehet az elektronikus számlának nagyon sok gazdasági előnye van, csak lassan terjed a magyar piacon, az áttörés még várat magára – mondta Kőrös Zsolt, a Noreg Kft. ügyvezető igazgatója szerdán egy budapesti sajtótájékoztatón.
Kifejtette, ennek az a fő oka, hogy megfelelő általános formátum és szabvány híján elsősorban magánszemélyeknek ajánlják a szolgáltatók. Az érdekeltek ugyanis még nem állapodtak meg egy e-számla szabványban, s így az egymás által kibocsátott számlákat nem tudják elektronikusan elolvasni, feldolgozni. A Noreg szerint ezért a legnagyobb probléma, hogy nincs egységes e-számlázási rendszer, s nincsenek egységes formátumok.
A vállalat-magányszemély kapcsolatban az e-számla forgalom egyszerűbb, mert minden cég fel tudja dogozni a saját maga által kibocsátott dokumentumot. Kőrös Zsolt elmondta, olyan együttműködésre, közös szabványra lenne szükség itt is, mint az elektronikus aláírás területén. Hozzátette, abban bízik, hogy az unió elfogad egy szabványt, s akkor miden európai cég olyan számlát bocsát ki, amit a másik el tud fogadni, s fel tud dolgozni hitelesen.
Az információbiztonsággal, például elektronikus aláírással, személyazonosság alapú biztonsági szoftverekkel foglalkozó Noreg Kft. tavaly minden eddiginél nagyobb, 575 millió forint bevételt ért el, míg adózás előtti eredménye 21 millió forint volt, szemben az egy évvel korábbi 28 millió forinttal. Az ügyvezető a csökkenést azzal magyarázta, hogy a Noreg tavaly az árbevétel 15 százalékát termékfejlesztésre költötte, s piacra dobta kártyamenedzsment rendszerét, a Margarétát. A 2010-es bevétel 60 százaléka szolgáltatásokból származott – írja a vallalkozoinegyed.hu.
Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
Visszaesett az élelmiszerár-emelkedés, nem várható jelentős drágulás év végéig
Az elmúlt két évben meredek élelmiszerár-emelkedést tapasztaltak a fogyasztók Magyarországon,…
Tovább olvasom >Éles árverseny és kihívások a magyar élelmiszeriparban
A magyar élelmiszerpiacon komoly árverseny alakult ki, mivel a forgalom…
Tovább olvasom >KSH: az ipari termelés 7,2 százalékkal csökkent szeptemberben
2024 szeptemberében az ipari termelés volumene 7,2, munkanaphatástól megtisztítva 5,4…
Tovább olvasom >