Stratégiai megállapodást kötött a Magyar Nemzeti Kereskedőház
Stratégiai együttműködési megállapodást kötött a Magyar Nemzeti Kereskedőház a Vám, Jövedéki és Adóügyi Szolgáltatók Szövetségével kedden; a megállapodás célja, hogy közösen tárják fel a magyar vállalkozások exportlehetőségeit, növeljék az exportvolument, valamint felkutassák, egységesítsék az exportképes árualapokat.
A két szervezet közötti együttműködési megállapodást Kun Gábor, a Magyar Nemzeti Kereskedőház Zrt. (MNKH) vezérigazgató-helyettese és Bók Mihály, a Vám, Jövedéki és Adóügyi Szolgáltatók Szövetségének (VJASZSZ) társelnöke írta alá – tájékoztatta a kereskedőház az MTI-t.
A közlemény szerint a kereskedőház tevékenysége során nagy hangsúlyt fektet az exportképes árualapokkal, szolgáltatásokkal rendelkező kis- és középvállalkozások felkutatására, illetve exportra való felkészítésükre, és lehetőséget nyújt külpiaci megjelenésekre, üzletember-találkozókon és üzleti delegációkban való részvételre.
Az MNKH ügyfelei között végzett felmérések ugyanakkor azt mutatják, hogy az export egyik fő akadálya a nyelvtudás, valamint a külpiacok ismeretének és a külkereskedelem bonyolítására vonatkozó szakmai ismeretek hiánya.
A VJASZSZ tagvállalataival és szakértőivel kötött együttműködés sikeresen kiegészíti az MNKH ezen a téren végzett munkáját. A szakértők bevonása segíti a magyar kkv-kat abban, hogy tevékenységük során minél inkább igénybe tudják venni a hazai logisztikai, szállítmányozó és vámügynöki tevékenységet végző cégek szolgáltatásait, és a hatályos szabályozás ismeretében, az optimális lehetőségeket kihasználva léphessenek külpiacra.
Az együttműködés keretében a VJASZSZ megismerteti és tájékoztatja tagvállalatait, valamint a vele kapcsolatban álló vállalkozásokat a kereskedőház tevékenységéről, szolgáltatásairól, illetve szakmai kérdésekben javaslatokat tesz az MNKH számára.
A kereskedőház célja, hogy teljes körű támogatást nyújtson a magyar kkv-knak exportügyleteik lebonyolításához, külpiacra lépésükhöz és új piacokat, új lehetőségeket kínáljon számukra – olvasható a közleményben. (MTI)
Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
A robotkasszák térhódítása Magyarországon
Az önkiszolgáló kasszák egyre nagyobb teret hódítanak a magyar boltokban,…
Tovább olvasom >Feldolgozott húsok: egészségesek vagy inkább kerülendők?
A magyarok körében rendkívül népszerűek a felvágottak, amelyek gyors és…
Tovább olvasom >Orbán Viktor: a nyugdíjasok külön kártyát kapnak majd az áfa-visszatérítés érvényesítéséhez
Az áfa-visszatérítéshez a nyugdíjasok külön kártyát kapnak majd, amelyet a…
Tovább olvasom >