Stagnáltak a fogyasztói árak az Egyesült Államokban szeptemberben
Nem változtak a fogyasztói árak szeptemberben az előző hónaphoz képest az Egyesült Államokban, a maginfláció pedig a vártnál alacsonyabb lett, ami támogatja azokat a várakozásokat, hogy a jegybank szerepét betöltő Federal Reserve nyíltpiaci bizottsága októberi ülésén az idén immár harmadik alkalommal csökkenti a kamatot a gazdasági növekedést fenyegető kereskedelmi kockázatok közepette.
Az amerikai munkaügyi minisztérium statisztikai hivatala csütörtökön közölte, hogy éves összevetésben 1,7 százalékkal emelkedtek a fogyasztói árak. Elemzők 1,8 százalékot vártak az augusztusban mért 1,7 százalék után.
Havi összehasonlításban nem változtak a fogyasztói árak. Elemzők az augusztusival megegyező értékre, 0,1 százalékos emelkedésre számítottak.
Az erősen ingadozó élelmiszer- és energiaárak kiszűrésével számított maginfláció éves szinten 2,4 százalék volt szeptemberben, csakúgy mint az előző hónapban. Elemzők is 2,4 százalékos emelkedésre számítottak.
Havi összevetésben 0,1 százalékkal nőtt a maginfláció. Elemzők 0,2 százalékra számítottak az augusztusi 0,3 százalékos emelkedés után.
Éves összevetésben az élelmiszerek ára 1,8 százalékkal emelkedett, az energiáé viszont 4,8 százalékkal csökkent, utóbbi kategórián belül az üzemanyagok ára 8,2 százalékkal, a fűtőolajé pedig 8,5 százalékkal esett vissza. Havi összehasonlításban az élelmiszerek 0,1 százalékkal, az energia pedig 0,3 százalékkal drágult szeptemberben.
Az alacsony és stabil infláció mozgásteret ad a Federal Reserve-nek, hogy csökkentse a kamatokat, ha az amerikai gazdaság teljesítménye tovább gyengül. A piacok szinte biztosra veszik az október végi kamatvágást. (MTI)
Kapcsolódó cikkeink
Októberben 2 százalékra gyorsult az eurózóna inflációja
Éves szinten 2 százalékra gyorsult a fogyasztói áremelkedés az euróövezetben…
Tovább olvasom >Bank360: Bevezeti a kormány az automatikus inflációkövető adóemeléseket
Automatikus adóemelést vezet be több adónál is a kormány. A…
Tovább olvasom >Folyamatosak a vajlopások az áremelkedések hatására
Az orosz gazdaság komoly kihívásokkal néz szembe, mivel az infláció…
Tovább olvasom >További cikkeink
Paradigmaváltás küszöbén az élelmezésben – A Lánchíd Klub szeptemberi ülésének vendége volt: Szöllősi Réka élelmiszer-politikai szakértő
Hátrányból indulunk! Egy globális paradigmaváltás küszöbén állunk! 2030-ig a G20…
Tovább olvasom >BMI: Mélyülő zsugorodás októberben
A Beszerzési Menedzser Index (BMI) szezonálisan kiigazított októberi értéke: 47,6.…
Tovább olvasom >GKI: Versenyképességi reformok szükségessége az EU-ban és Magyarország szerepe a változásokban
Az Európai Uniónak jelentős reformokra van szüksége a Draghi jelentés…
Tovább olvasom >