Stagnált az euróövezet kiskereskedelmi forgalma
Nem változott a kiskereskedelmi forgalom augusztusban az előző havihoz képest az euróövezetben és az Európai Unióban – közölte az Európai Unió statisztikai hivatala, az Eurostat.
Júliusban az euróövezet 19 tagországában 0,6 százalékos, az Európai Unió 28 tagállamában pedig 0,4 százalékos volt a havi növekedés.
Augusztusban az egy évvel korábbihoz képest az euróövezetben 2,3 százalékkal, az EU-ban pedig 2,6 százalékkal nőtt a kiskereskedelmi forgalom.
Az előző havihoz képest a legnagyobb mértékben Portugáliában (1,5 százalék), Írországban (0,9 százalék) és Lengyelországban (0,8 százalék) nőtt a kiskereskedelmi forgalom augusztusban. A legnagyobb csökkenést Luxembourgban (1,5 százalék), Svédországban (1,2 százalék), valamint Észtországban és Finnországban (egyaránt 1,1 százalék) regisztrálták.
Az egy évvel korábbihoz képest a legnagyobb forgalomnövekedést Romániában (8,5 százalék), Írországban (7,7 százalék), Lengyelországban (5,7 százalék), valamint Észtországban és Lettországban (5,5 százalék), illetve Litvániában (5,4 százalék) és Máltán (5,3 százalék) regisztrálták augusztusban.
A legnagyobb mértékben az egy évvel korábbihoz képest Luxembourgban (12,6 százalék), Bulgáriában (1,9 százalék), Belgiumban (1,7 százalék), Finnországban (0,7 százalék) és Ausztriában (0,2 százalék) csökkent augusztusban a kiskereskedelmi forgalom.
Magyarországon augusztusban az előző havihoz képest 0,2 százalékkal csökkent, az egy évvel korábbihoz képest 4,7 százalékkal nőtt a kiskereskedelmi forgalom. (MTI)
Kapcsolódó cikkeink
Az NGM elégedett a kiskereskedelmi forgalom bővülésével
A kiskereskedelmi forgalom márciusi megtorpanása csupán átmeneti, technikai jelenség, amelynek…
Tovább olvasom >Az euróövezetben lassult a kiskereskedelmi forgalom növekedése márciusban
Az euróövezetben és az Európai Unióban is lassult a kiskereskedelmi…
Tovább olvasom >Sentix: jelentősen javult az euróövezet májusi befektetői bizalmi indexe
Az elemzők által vártnál jelentősebben javult, tavaly június óta a…
Tovább olvasom >További cikkeink
GKI Elemzés: EU-s források nélkül csak döcögne a hazai gazdaság
Idén május 1-én ünnepeljük uniós csatlakozásunk 21. évfordulóját. EU-s tagságunknak…
Tovább olvasom >NGM: mindig fellépünk az indokolatlan áremelés ellen, a következő hónapokban tovább csökkenhet az infláció
Áprilisban az infláció mértéke 4,2 százalékra, míg az élelmiszerinflációé 5,4…
Tovább olvasom >A vártnál magasabb lett az április infláció
Áprilisban 4,2 százalékos volt az éves infláció, havi szinten pedig…
Tovább olvasom >