Stagnált a kiskereskedelmi forgalom januárban az Egyesült Államokban
Stagnált az autó-, üzemanyag- és építőipari termékeladás, valamint a vendéglátás nélkül számított kiskereskedelem forgalom januárban az Egyesült Államokban decemberhez képest, amikor 0,2 százalékos növekedést regisztráltak.
Az amerikai kereskedelmi minisztérium pénteken közölt adatai szerint az átfogó kiskereskedelmi forgalom 0,3 százalékkal bővült havi összevetésben a decemberi 0,2 százalék után.
Éves összevetésben a kiskereskedelmi forgalom bővülése 4,38 százalékra lassult januárban a decemberben mért 5,52 százalékról.
A tavalyi év egészében 3,6 százalékkal nőtt a kiskereskedelmi forgalom naptári hatással kiigazított értéke 2018-hoz képest.
Az idén januárban a jármű- és alkatrészeladások forgalma 0,2 százalékkal nőtt decemberhez képest, amikor 1,7 százalékkal csökkent.
Az építőipari termékek forgalombővülése 2,1 százalékra gyorsult a decemberi 1,3 százalékról.
A benzinkutak forgalma 0,5 százalékkal visszaesett, az éttermek forgalma pedig 1,2 százalékkal nőtt januárban.
Az Egyesült Államokban a lakossági fogyasztás felelős a gazdasági teljesítmény több mint kétharmadáért, ezért a kiskereskedelmi forgalom alakulása fontos jelzőszám a növekedés megítéléséhez. (MTI)
Kapcsolódó cikkeink
Steril legyekkel védekezik Amerika a húsfaló parazita ellen – újra leállt a mexikói állatexport
Újra felfüggesztette a mexikói élőállat-importot az Egyesült Államok, miután ismét…
Tovább olvasom >K&H Elemzői kommentár: A nagyobb lendületre vár a kiskereskedelem
A május elég rosszul alakult a boltokban, különösen az élelmiszerüzletekben,…
Tovább olvasom >Nagy István: jó minőségű dinnyével indul a magyar dinnyeszezon
A tavalyihoz képest a dinnyeimport mennyisége 51 százalékkal csökkent, ami…
Tovább olvasom >További cikkeink
Új felmérés: a vásárlók nem kérnek a mérgező vegyszerekből
Egy új, öt országot érintő felmérés komoly aggodalmakat tárt fel…
Tovább olvasom >Veszteségbe fordult a friss tej értékesítése – rávilágított a GVH grafikonja
A magyar kiskereskedelem egy újabb, eddig kevésbé reflektorfényben lévő problémája…
Tovább olvasom >Lassan elfogynak a sarki kisboltok: 22 ezer bolt tűnt el négy év alatt
2024 végére több mint 5200 kiskereskedelmi üzlet szűnt meg Magyarországon…
Tovább olvasom >